Dnes je středa 5. květen, svátek má Radoslav,
je Světový den astmatu.

www.facebook.com/events/852284098678563

Příbramské odběrové centrum pozastavilo testování COVID 19 u samoplátců

přidáno: 09. 09. 2020

Odběrové centrum v Příbrami vydalo včera odpoledne zprávu o nutném omezení provozu. Laboratoř příbramské nemocnice nestíhá testovat denní příjem vzorků, který je nyní vysoko nad její kapacitu.

„Vzhledem k enormnímu vytížení naší laboratoře jsme nuceni do odvolání pozastavit testování samoplátců na onemocnění COVID 19 v našem odběrovém místě. V tuto chvíli se snažíme najít další laboratoře, které mají ještě volné testovací kapacity a s náporem vzorků by nám pomohly,“ oznamuje příbramská nemocnice.

Odběrů provádíme za jeden den více, než na jaře za celý týden

„Denní příjem vzorků je vysoko nad kapacitu naší laboratoře, kam již byly zakoupeny nové přístroje pro zrychlení testování. Vzhledem k těmto podmínkám jsme nuceni upřednostnit odběry, indikované praktickými lékaři nebo hygienickou stanicí před samoplátci. Vzhledem k výše uvedenému může dojít ke zdržení výsledků vašich testů. Děkujeme za pochopení. Snažíme se dělat maximum,“ uvádí dále oficiální oznámení.

Pro aktuální informace sledujte webové stránky a facebookový profil ON Příbram, kam slíbila nemocnice zveřejňovat všechny aktuální informace a změny.

autor článku: Bc. Martin Janota - Oblastní nemocnice Příbram