Dnes je pátek 3. duben, svátek má Richard,
je Mezinárodní den spodního prádla.

Náš region

Pomozte nám sbírat plyšáčky !

přidáno: 30. 05. 2017

Dobrovolný hasič Zdeněk Studený svezl již několik balíků plyšáčků a většinu jich stačil sám rozvézt po složkách IZS. Pomůžete i vy se sběrem?!

Sbor dobrovolných hasičů Dobříš po předchozím nápadu našeho člena organizuje veřejnou sbírku plyšových hraček menších rozměrů ( tzv. Kryštůvků) pro složky integrovaného záchranného systému.

Plyšové hračky můžete přinést i do kanceláře č. 7 (kancelář OP). Sbírku pak předáme SDH Dobříš. Tato sbírka trvá již dva měsíce a setkala se s velkým ohlasem a to i díky článku na portálu www.pribram.cz, ze kteřého přebíráme:

Jeden z řad dobrovolných hasičů v našem regionu  přišel s nápadem pomoci jednotkám IZS, při zásazích, kde jsou přítomny malé děti. Nezáleží na tom, zda se jedná o požár, dopravní nehodu nebo jinou událost, smyslem pomoci je, co největší měrou malé účastníky těchto nepříjemných chvil, co nejrychleji odreagovat a pomoci jim na ty nepříjemné chvilky zapomenout co nejdříve.
Proto nyní citujeme z výzvy Zdeňka:
Víte, že složky IZS, pokud zachraňují, nebo pomáhají tam, kde jsou malé děti, používají k jejich uklidnění a rozptýlení malé plyšové hračky? Tyto hračky pak dětem zůstávají. Mé děti nedávno pár plyšáku vyřadily a společně jsme je věnovali ZZS Dobříš. Rád bych touto cestou oslovil své známé a kamarády z Dobříše a okolí, prostřednictvím portálu pribram.cz i lidi z Příbramska, pokud budete vyřazovat nějaké plyšáky menších rozměrů, ozvěte se nám. V současné době vyvolal tento nápad neobvyklý zájem a tak již putovala řada předaných plyšáků nejen na některé stanice HZS a ZZS, ale počítá se i s rozšířením této akce na další jednotky, například na Berounsku a Příbramsku.
 

autor článku: redakce DA