Dnes je úterý 27. říjen, svátek mají Šarlota a Zoe.

Náš region

Oblastní nemocnice Příbram dnes otevřela odběrové centrum

přidáno: 31. 03. 2020

Česká republika eviduje k dnešnímu ránu přes 3 000 nakažených koronavirem. Testováno bylo téměř 50 000 lidí a každodenně se pokračuje. Jak je známo, následující dny budou pro nás klíčové. Ve Středočeském kraji je nyní potvrzeno 391 nakažených z toho 26 na Příbramsku. Odběrové místo pro další testování je nově otevřeno od dnešního rána také v Příbrami.

I když počasí venku tomu příliš nesvědčí, Oblastní nemocnice v Příbrami dnes na parkovišti před areálem II na Zdaboři OTEVŘELA odběrové centrum na testy onemocnění COVID-19. Zatím v podobě stanu, od zítra pak bude v obytné buňce na stejném místě.

Odběry jsou prováděny POUZE po indikaci praktickým lékařem. Preventivní ani placená vyšetření nejsou možná.

Místo je vyznačeno navigačním systémem.  Na místě dbejte pokynů odběrových sester. Pokud přijíždíte autem, prosíme, abyste přímo před samotným odběrem vypli motor, aby nedošlo k dalšímu víření vzduchu ventilací vozidla.

„V současné době se snažíme sehnat další odběrové sety. Pokud nám přijde slíbená dodávka, budeme moci v brzké době ve spolupráci se SUJCHBO Kamenná navýšit denní kapacitu testů a tím pádem i odběrů,“ věří ředitel nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.

Metoda testování je přesná a výsledky jsou k dispozici zpravidla do 24 hodin.

autor článku: Bc. Martin Janota - Oblastní nemocnice Příbram