Dnes je pátek 3. duben, svátek má Richard,
je Mezinárodní den spodního prádla.

Náš region

Maminky, přijďte se podívat. Nemocnice v Příbrami otevírá novou porodnici

přidáno: 18. 07. 2017

Ve čtvrtek 20. července po oficiálním otevření nové porodnice bude mít možnost k podívání se na nové prostory i široká veřejnost. K tomu je vyhrazen čas od 16 do 18 hodin, kdy novým oddělením bude provázet místní personál, který zodpoví i na případné dotazy. Všichni jste srdečně zváni.

Již ve čtvrtek 20. července dojde ke slavnostnímu otevření nové porodnice Oblastní nemocnice v Příbrami. Ještě před spuštěním ostrého provozu má možnost prohlídky nových prostor i veřejnost. Od 16 do 18 hodin budou v porodnici připraveny sestřičky a porodní asistentky, které zájemce novým oddělením provedou. K nahlédnutí bude například i operační sál pro císařské řezy, kam se běžně nikdo kromě lékařského personálu a pacientek nepodívá.

Kromě modernizované lékařské techniky a lepšího zázemí pro personál se výrazně zlepší i komfort pacientek. Sprchové kouty v koupelnách porodních pokojů jsou vybaveny masážními tryskami a jeden z nich dokonce i vanou. Kapacita poporodního oddělení se rozšíří o 10 lůžek. Na těchto pokojích bude možný i pobyt otce.  

„Podle mne je základem hezkého porodu oboustranná důvěra, komunikace a respekt. Na nás je zhodnocení rizik a ohrožení jak pro matku, tak pro dítě a pokud to stav umožní, dáváme prostor pro naplnění předporodních představ a přání,“ říká primář Gynekologicko - porodnického oddělení MUDr. Petr Chudáček.  

Prostory nové porodnice se nacházejí ve 3. a 4. patře pavilonu D4 v Oblastní nemocnici v Příbrami a pro veřejnost budou otevřeny ve čtvrtek 20. července 2017 od 16 do 18 hodin. Bližší informace budou k dispozici na hlavní recepci nemocnice v pavilonu C. 

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči, proč je příbramská porodnice stále častěji využívána i rodičkami z jiných regionů.

 

autor článku: Bc. Martin Janota | Specialista pro styk s veřejností