Dnes je pátek 3. duben, svátek má Richard,
je Mezinárodní den spodního prádla.

Náš region

Dobříš přivítá celorepublikovou konferenci poskytovatelů sociálních služeb

přidáno: 31. 05. 2017

Ve čtvrtek 15. června 2017 přivítá Zámek Dobříš účastníky konference Gratia futurum 913, kteří zde budou diskutovat nad aktuálními problémy týkající se poskytovatelů pobytových zařízení sociálních služeb (PZSS).

Jedním z hlavních organizátorů konference a zároveň spoluzakladatelem odborné společnosti Gratia futurum 913 je Ing. Radek Žádník, výkonný ředitel skupiny Domov Alzheimer. O výstavbě nového Domova Alzheimer, chystající se v našem městě, jsme již před časem čtenáře našeho webu informovali. Právě díky tomuto propojení hostí naše město tuto celostátní konferenci.

Odborná společnost Gratia futurum 913 je profesním sdružením poskytovatelů sociálních služeb, kterým není lhostejná situace v oblasti financování zdravotní péče v sociálních službách. Cílem tohoto sdružení je jednat s odpovědnými zástupci institucí, vést odbornou a konstruktivní diskuzi a ve finále dosáhnout na změnu systému, která zlepší postavení poskytovatelů sociálních služeb a narovná podmínky ve financování zdravotní péče napříč celým systémem. 

Na programu této celostátní konference se tak budou probírat:

  • aktuální problémy v odbornosti 913 (pod tímto číselným kódem vykazují domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem zdravotní péči o svoje klienty zdravotním pojišťovnám)
  • vývoj legislativy z pohledu PZSS, nález ústavního soudu a jeho dopady na úhrady v odbornosti 913,
  • jednání sdružení se zdravotními pojišťovnami o podmínkách úhrad pro roky 2017 a 2018,
  • zároveň se bude diskutovat i nad praktickými problémy v sociálních službách, jako je nedostatek sester, financování sociálních služeb, personální standardy nebo podávání léků per os (tzn. ústy).

Partnery konference je Zámek Dobříš, Město Dobříš a Muzeum Dobříš, které účastníci konference v rámci doprovodného programu také navštíví. Za Město Dobříš pozdraví účastníky konference starosta města Mgr. Stanislav Vacek.

autor článku: Ing. Denisa Havlíčková