Dnes je pátek 3. duben, svátek má Richard,
je Mezinárodní den spodního prádla.

Náš region

Dětská ambulance – řešení nalezeno

přidáno: 03. 05. 2017

Mgr. Stanislav Vacek, starosta města Dobříše, dnes odpoledne ve spolupráci se Středočeským krajem, za účasti náměstka pro zdravotnictví SČ Kraje Mgr. Martina Kupky, svolal mimořádnou tiskovou konferenci na téma " Zajištění primární zdravotní péče na Dobříši"

Jak jsme vás již informovali, na  zasedání zastupitelů města Dobříše dne 20. 4. 2017  zazněla od Mgr. Tomáše Vokurky, jednatele Střediska zdraví a ředitele polikliniky informace, že MUDr. Petra Pelikánová, která v poliklinice působí jako dětský praktický lékař, odchází k datu 30. 6. 2017 ze Střediska zdraví v Dobříši. Tím může být potenciálně ohroženo poskytování zdravotní péče o děti. Kromě toho také končí 30. 4. 2017 MUDr. Eva Kašparová, která je praktickým lékařem pro dospělé.

Mgr. Martin Kupka:

Středočeský kraj nenese z hlediska zákona žádnou odpovědnost, tu mají primárně zdravotní pojišťovny, nicméně je v naším zájmem situaci řešit, a proto jsme se na přímou žádost vedení města Dobříše rozhodli vypsat výběrové řízení s datem 22.června na uvolněné místo pediatra. Zkušenosti jsou však takové, že příliš nepočítáme s tím, že na uvolněné místo bude, řekněme  “ personální přetlak“. Pediatrů je nedostatek v celé České republice.

Řešení – příbramská nemocnice

Velkou výhodou je přítomnost vedení příbramské nemocnice v Radě města Dobříše. Ředitel příbramské nemocnice, MUDr. Stanislav Holobrada, nabídl Středisku zdraví pomoc. Příbramská nemocnice, která na poliklinice již provozuje odběrové místo, se do konkurzu rovněž přihlásí.

MUDr. Stanislav Holobrada:

Kapacity máme k dispozici a jsme schopni vyčlenit lékaře, který bude mít na starost výhradně dětskou ambulanci na Dobříši. Jsem již předběžně domluven s primářem našeho dětského oddělení.

Máme již dva pediatrické obvody, není problém mít i třetí. Před zhruba 5 lety jsme podobně postupovali v Sedlčanech, kde chyběl lékař – gynekolog.

 

Pokud červnové výběrové řízení nepřinese žádnou relevantní nabídku, nemusí se dobříšští malí pacienti ani jejich rodiče bát. Od 1.července na dveřích dětské ambulance cedulka s nápisem NEORDINUJE SE, rozhodně nebude.

autor článku: Zdeňka Žádníková Volencová