Dnes je pátek 15. listopad, svátek má Leopold,
je Mezinárodní nekuřácký den.

Náš region

Volnočasové aktivity v dobříšské Trnce

přidáno: 01. 10. 2018

Trnkový květ, z. s., zřizovatel ZŠ TRNKA, se rozhodl využít vhodné zázemí prostor školy a dětem zajistit volnočasové aktivity, mezi které patří kroužky, doučování a jednodenní či vícedenní příměstské tábory.

Dovolte, abychom Vám představili zajímavé kroužky, které v tomto školním roce TRNKAKCE pořádá. Už teď se na vás těší nadšení a báječní lektoři, kteří mají spoustu elánu do pravidelné aktivity s vašimi dětmi a rádi by jim předali něco z toho, co sami dobře ovládají. Letos otvíráme tyto kroužky:

Tvořivé ruce:

Den a čas:       Pondělí v 15:00 – 16:30

Cena:              1500 Kč / pololetí

Věk dětí:         8 +

První lekce:     24. 9. 2018

Lektoři:        Šárka Daňková a Natálie Votrubovál 

Náplň kroužku:

Ruční práce: vyšívání, šití, pletení, háčkování
Vybrané kreativní techniky: malování na hedvábí, plstění suchou jehlou, tisk šablonou na textil, korálkování a tvorba šperků, origami, technika krakelovací pasty, tvoření s vaječnými skořápky, zdobení rýžovým a gecoupažním papírem (plus ubrousky).

Ekokroužek:

Den a čas:       Úterý v 15:00 – 16:00, 1 x za 14 dní

Cena:              800 Kč / pololetí

Věk dětí:         6 - 12

První lekce:     25. 9. 2018

Lektor:            Klára Kaiserová

Náplň kroužku:

Kroužek se zaměřením na poznávání a ochranu prostředí a místní přírody (teoretické poznatky, tematické výlety s možností pobytu na farmě přímo mezi zvířaty a práce s nimi).
Při pěkném počasí (cca 3x za pololetí): pobyt na farmě, sezonní ukázky farmářské práce včetně včelaření, hraní s kůzlátky, vyjížďky na oslíkovi a péče o něj, aktivity se psy (canisterapie), výlety po okolí, návštěva záchranné stanice nebo útulku. Při špatném počasí a v zimě: základy ekologického myšlení - ochrana lesa, vody, ovzduší, třídění odpadu - formou her a povídání, teorie včelaření.

Jóga pro děti:

Den a čas:       Čtvrtek v 15:00 – 15:45

Cena:              1300 Kč / pololetí

Věk dětí:         6 - 10

První lekce:     4. 10. 2018

Lektor:            Lucie Přádová

Náplň kroužku:

„Kdyby lidi byli stromy“
Během lekcí budeme společně cvičit, hrát si, povídat, tvořit a dělat vše pro to, abychom se cítili „doma“ ve svých tělech, právě takových, jaká jsou. Budeme odhalovat jejich krásu i tajemství a vezmeme si k tomu na pomoc různá zvířata, stromy i rostlinky. Cvičení jógy nám pomůže starat se o své tělo, aby se nám dobře vedlo, chodili jsme se vztyčenou hlavou a měli energii i dobrou náladu.

Fotografický kroužek:

Den a čas:       Čtvrtek v 16:00 – 17:00

Cena:              1200 Kč / pololetí

Věk dětí:         10 +

První lekce:     27. 9. 2018

Lektoři:           Nicole Kadlec Kotrbová a Matěj Kůs

Náplň kroužku:

Mým cílem během našich lekcí bude, aby si děti osvojily manipulaci s foťákem a naučily se používat a využívat všech aspektů potřebných k dosažení kvalitní fotografie a zároveň, aby děti každá hodina bavila a těšily se na další. Vydáme do ulic, abychom si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaká je práce v terénu a získali nějaký hezký materiál. Prožijeme, jaké to je být reportážním, módním či sportovním fotografem. Při každé této činnosti je potřeba trochu jiného technického provedení a věřím, že formou hry si děti osvojí dobrou technickou manipulaci s fotoaparátem, a hlavně posílí OKO, což je v dnešní době u fotografa absolutní základ.

Koordinátor kroužků: Dana Chytrá (731 513 408)

Přihlašování na kroužky je stále možné až do naplnění kapacity na stránkách TRNKAKCE: http://trnkakce.8u.cz/krouzky/

Příměstské tábory

Mimoškolní aktivity Trnkového květu, tzv. TRNKAKCE, už opustily svou startovní čáru, a kromě kroužků plánujeme na dny, kdy mají děti volno, příměstské tábory. Rádi bychom Vás tedy pozvali na první outdoorový příměstský tábor s názvem Robinson Crusoe. Akci pořádáme během podzimních prázdnin Děti zažijí spoustu legrace, lanových překážek, šifrovaček a zajímavých her zážitkovou pedagogikou. Spolupráce v týmu je základ pro přežití nejen na pustém ostrově. Vydáte se spolu s Robinsonem Crusoem na dobrodružnou plavbu?

Program je zajištěn ve spolupráci s křesťanskou organizací Atleti v Akci, která pořádá zážitkové a sportovní akce v přírodě (www.avalive.cz).

Zárukou spokojených dětí je tým profesionálních instruktorů s bohatými zkušenostmi.

Datum:                     Pondělí 29. - úterý 30. říjen 2018
Kde:                          ZŠ TRNKA Dobříš
Čas:                           8:00 - 16:00
Cena:                        1000 Kč
Jídlo:                          Zajištěno
Věková skupina:       6 - 12 let

Kontaktní osoba: Dana Chytrá (731 513 408)

Přihlašování na Robinsona Crusoa je možné až do naplnění kapacity na stránkách TRNKAKCE.

autor článku: Trnka Dobříš