Dnes je středa 21. duben, svátek má Alexandra.

bobcat.jobs.cz/vyroba/#volna-mista

Ve Světě dobrých lidí fungují „jeden na jednoho“

přidáno: 14. 01. 2021

V komunitním centru Svět dobrých lidí v Dobříši realizují v současné době alespoň některé aktivity. Není to lehké, ale když se chce, všechno jde a tady jsou toho důkazem.

Přes stále trvající nouzový stav podnikáme v komunitním centru Svět dobrých lidí dílčí aktivity směrem k našim cílovým skupinám.

Za dodržování vládních opatření probíhá „jeden na jednoho“ kreativní malování s lektorkou Magdalenou Westman. Kurz probíhá, jak bylo v plánu pondělí a středa po celé dopoledne. V prosinci 2020 proběhlo v náhradním termínu setkání „Ženy Ženám“ určené pro ty, které se cítí být z jakéhokoliv důvodu samy a zároveň obtížně hledají nové tváře. Zúčastnilo se osm žen z okolí Dobříše a z velmi příjemného dvouhodinového sdílení přirozeně vyplynula další témata pro příští setkání. Jeho termín bude s předstihem avizován hned, jak to vládní opatření dovolí. Doufáme, že se z tohoto nápadu stane příjemná, pravidelná a užitečná aktivita.

Rádi bychom ke spolupráci přizvali paní doktorku, která by nám zde v komunitním centru připravila určitě velmi přínosný kurz první pomoci pro malé děti. Stejně jako u předchozí akce bude termín oznámen s předstihem.

Potravinová pomoc a hygienické potřeby

Každé pondělí vaříme v komunitní kuchyni teplý oběd z potravinové pomoci, kterou do centra donesli dobrovolníci (těstoviny, rýže, konzervy, čaje, sušenky, oblečení, sanitu či jiné hygienické pomůcky). Pokud byste také vy chtěli do Světa dobrých lidí donést potravinovou pomoc nebo hygienické potřeby, budeme moc rádi. Zásoby se při pravidelném výdeji rychle tenčí. Stejně tak jsme schopni po předchozí domluvě zajistit potřebným aktuálně poptávanou konkrétní pomoc. Sociální poradenství (řešení složité osobní, pracovní, bytové nebo materiální situace) je stále nabízeno a využíváno jednotlivci, kteří k nám do centra přijdou.

Sledujte nás na facebooku Svět dobrých lidí, kde najdete aktuální informace o našem provozu a nabídce.

Doufáme, že epidemická situace se brzy zlepší tak, že budeme moci spustit aktivity alespoň s menším počtem účastníků a ihned je nabídnout. Všem dárcům moc děkujeme a pomoci si velmi vážíme.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

autor článku: Eva Lenhartová - realizační tým MAS Brdy - Vltava