Dnes je čtvrtek 4. březen, svátek má Stela.

www.amelie-zs.cz/

Pro dobříšské varhany už letos hudba nezazní

přidáno: 20. 11. 2020

Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši muselo zrušit i poslední plánovaný koncert tohoto roku. Hlavní organizátor sbírky pan Ivo Kylar už nyní připravuje program koncertů pro rok 2021.

Koncerty pro varhany v roce 2020

Letošní rok byl pro příznivce a podporovatele našich benefičních koncertů velice skoupý. Z důvodů vládních opatření v souvislosti s pandemií bylo zrušeno šest plánovaných koncertů na živo, včetně prosincového adventního koncertu.

Přesto jsme se snažili nerezignovat a na jaře v první vlně pandemie se nám podařilo zprostředkovat dva koncerty formou přímého přenosu přímo do vašich domovů. První koncert, který byl v podání manželů Sedlákových a jejich dětí vysílaný z dobříšského kostela Nejsvětější Trojice pod názvem „Koncert pro město“, se uskutečnil 26. dubna 2020. Druhý koncert s názvem „Pozdrav z Francie“ byl vysílán ze sálu Kulturního domu Dobříš 24. kvatna 2020. V přímém přenosu tentokrát zahrál vynikající houslista Roman Patočka a jeho senzační klavírní doprovod Stanislav Gallin.

Při uvolnění pandemie během prázdnin jsme sáhli do jiného soudku a uvedli dva mimořádné benefiční rockové koncerty v prostorách restaurace Krmelec Vlaška, a to na živo. Šlo o dobříšskou skupinu Doors To The Citadel a rockovou žižkovskou legendární skupinu Blaženka. V září proběhl ještě naposledy na živo koncert Zuzany Stirské a jejího souboru Fine Gospel Time v Zrcadlovém sále dobříšském zámku a následně koncert České utrakvistické zpěvy z 15. století v provedení vokálního souboru Gontrassek v kostele Nejsvětější Trojice.

Koncerty pro varhany v roce 2021

Pevně věřím, že příští rok by mohl být pro naši koncertní činnost vstřícnější.

Již nyní připravujeme a sjednáváme program koncertů pro příští rok. Některé úžasné soubory už nám svou účast na těchto benefičních akcích, které mají za svůj cíl podpořit sbírku na obnovu dobříšských varhan dokonce přislíbily. Těšit se tak můžete na Kinsky Trio Prague, Piccolo coro & Piccolo orchestra, Škampovo kvarteto nebo Příbramskou filharmonii.

autor článku: Ivo Kylar (redakčně upraveno)