Dnes je sobota 4. prosinec, svátek má Barbora.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Jaké byly příměstské tábory s ČÁPEM a kdy hlásit děti na příští rok?

přidáno: 18. 10. 2021

Letní příměstské tábory s ČÁPEM, které se konají v Dobříši a blízkém okolí bývají téměř okamžitě obsazené. Velký zájem rodičů o ně byl i v letošním roce. Organizátorům se v letě podařilo naplnit všech devět turnusů a děti si na nich užily opravdu krásné programy. Jaké to bylo a kdy a jak přihlásit děti na příští rok?

 

 

 

Přestože už stromy oblékly barevné podzimní kabáty a svatý Martin co nevidět přijede na bílém koni, rádi bychom vás pozvali na pár okamžiků do nedávné minulosti – ke kouzelným, sluncem zalitým prázdninám.

Letos se nám podařilo realizovat devět turnusů příměstských táborů pro děti 1. stupně ZŠ, z toho šest na Dobříši (v prostorách MAS Brdy–Vltava, Pionýrů 892) a tři na Felbabce (Felbabka 79, Hořovice). Celkem se zúčastnilo 124 dětí.

Tábory byly opět inkluzivního charakteru, to znamená, že jsme do kolektivu zdravých dětí začlenili děti se zdravotním znevýhodněním a letos nově také se sociálním znevýhodněním. Projekty tohoto typu – tábory s inkluzí dětí se znevýhodněním jsou v Čechách velmi ojedinělé. Svou činností se mimo jiné snažíme pomáhat odstraňovat bariéry ve společnosti a spojovat zdánlivě nespojitelné.

Díky částečné podpoře projektu z Evropského sociálního fondu – Operačního programu Zaměstnanost nám bylo umožněno stanovit cenu tábora na 850 Kč / týden, a učinit ho tím dosažitelným i pro rodiče s nižšími příjmy.

Pokud budete mít zájem o účast vašich dětí na příměstských táborech s ČÁPEM, nezapomeňte své malé dobrodruhy a dobrodružky zaregistrovat již od 1. března 2022 na našich stránkách www.taboryscapem.webnode.cz.

Na www.dccap.cz najdete témata a fotografie z letošních táborů.

Budeme se těšit na setkání s vašimi dětmi o letních prázdninách, ať již ve společnosti pirátské, brázdíce rozbouřené vody Karibiku, s páskou na oku, papouškem na rameni a náušnicí v uchu, či ve společnosti divošské, za zvuků tamtamů prodírajíce se džunglí plnou nástrah.

O dobrodružství opět nebude nouze!

Podzim plný barev a úsměvů vám za celý táborový tým přeje

autor článku: Silvie Pilecká - o. p. s. ČAP