Dnes je středa 20. leden, svátek má Ilona.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

Jakou pomoc a aktivity nyní nabízí komunitní centrum Svět dobrých lidí?

přidáno: 24. 11. 2020

Nové komunitní centrum s názvem Svět dobrých lidí se snaží fungovat, pomáhat a tvořit i v této covidové době. Přestože nemohli uskutečnit plánovaný program akcí, zvládají i tak spoustu jiných činností.

Naše původně avizované aktivity a program nám nepříznivý vývoj epidemie a s tím spojená vládní nařízení neumožnila konat. Co ale stále můžeme nabídnout, jsou dílčí aktivity směřované na naše cílové skupiny.

Konkrétně se jedná o pondělní výdej teplého oběda osobám bez přístřeší a dalším osobám ohrožených sociálním vyloučením. Tímto jsme navázali na loňskou pomoc potřebným. V omezeném množství můžeme vydat menší potravinovou pomoc, kterou nám do komunitního centra donesou dobrovolníci. Jedná se o trvanlivé potraviny nebo takové, které můžeme uložit do komunitní lednice a připravit z nich hodnotné jídlo.

Lidem, kteří si nemohou vyprat v domácím prostředí, nabízíme využití komunitní pračky a sušičky za cenu 35 Kč při množství 5 kg vytříděného prádla. Osoby bez přístřeší mohou provést osobní hygienu v zázemí zde k tomu určeném.

Od 23. listopadu probíhá po delší pauze Kreativní malování s Magdalenou Westman (zatím v omezeném počtu) a 25. listopadu jsme uspořádali akci s názvem Knižní pult v komunitní zahradě. Krásné knihy jsme dostali od Babíkov, z.s. a takto je mohli nabídnout dál třeba těm, kteří si knihu koupit nemohou.

A na co dalšího se těšíme?

Doufáme, že postupně budeme moci realizovat co nejvíce z původně plánovaného programu. Zároveň se moc těšíme na spolupráci s RC Dobříšek, kdy jsme se jako organizace stali součásti jím pořádané Adventní detektivky městem Dobříš.

Děkujeme Farní Charitě Starý Knín za spolupráci a všem lidem, kteří do komunitního centra věnovali ručníky, oblečení, boxy na jídlo a trvanlivé potraviny.

Program komunitního centra můžete sledovat na facebookových stránkách Svět dobrých lidí, kde budou aktivity zveřejňovány s ohledem na aktuální opatření. Pro více informací se můžete obrátit na tel. 603 592 627 nebo na lenhartova@brdy-vltava.cz.

Projekt SVĚT DOBRÝCH LIDÍ – Komunitní centrum s registračním číslem CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0016105 je spolufinancován Evropskou unií.

autor článku: Eva Lenhartová - realizační tým MAS Brdy - Vltava