Dnes je úterý 19. říjen, svátek má Michaela.

www.hfad.cz/

Letní tábory oddílů dobříšského skautského střediska

přidáno: 25. 08. 2021

Skauti z Dobříše si letošní letní tábory užili. Lampyris, Varta, Koťata, Zlatý list a Minnehaha - oddíly, které vyrazili letos pod stan posílají pozdravy...

Lampyris:

Letošní skautský tábor 2. roje Lampyris Dobříš se uskutečnil nedaleko Prachatic u obce Zábrdí. Naše tábořiště obklopovaly obrovské kopce a zkrášlovala a ochlazovala ho nedaleká řeka Blanice. Přestože jsme tábořiště měly dál než minulé roky, tak nám přijela na pomoc s vybalováním a stavěním spousta milých rodičů, za což jim moc děkujeme! V celotáborové hře se světlušky vžily do role agentů, kteří měli za úkol pomoci zachránit svět kolem sebe. Hned první den tábora je čekal úvodní rituál, při kterém holky musely na kus papíru napsat svůj největší strach a poté ho symbolicky odhodit do ohně, a tím se ho nadobro zbavit. Pro opravdový vstup do agentské organizace musely holky nejdříve projít výcvikem všech živlů – země, vzduchu, ohně a vody. Po absolvování výcviku na ně čekaly nelehké mise, kde využily svých znalostí a dovedností z předešlých výcviků a naučily se, jak být samostatné a překonávat samy sebe. Užily si také spoustu agentských aktivit jako prolézání pod lasery a maskování.

Varta:

Tábor Varty se opět odehrál u vesnice Smolotely. Děti přijely do již postaveného tábora a večer začala celotáborová hra Hraničářův učeň. V ní jsme se na čtrnáct dní stali strážci a strážkyněmi království Araluenu. Každý den jsme prožívali část příběhu, od výcviku až po záchranu království. Kromě celotáborové hry jsme na táboře sportovali, plnili stezky a výzvy, užívali si ohně a všeobecně táborovou atmosféru. Naše dobrodružství bylo jako vždy zakončeno slavnostním nástupem za zpěvu hymny.

Koťata:

Mezi táborová týpí Koťat z Nového Knína zamířily drony a létalo se.

Zlatý list a Minnehaha:

Skauti ze Zlatého listu, proměnění na dva týdny v udatné samuraje, si užili společné tradiční taborování se skautkami z Minnehahy na louce v okolí Chanovic. Stavění stanů, vaření, ranní otužování v rybníku, radost z dlouholetých přátelství, táboráky a dobrodružství.

Jsme moc rádi, že se všem oddílům z dobříšského střediska tábory vydařily a byly plné zážitků. Už se těšíme na příští rok.

Děkujeme městu Dobříš za finanční podporu činnosti dobříšského skautského střediska prof. Oliče.

autor článku: Lentilka - Michaela Sobotková a Lotka - Jana Lorencová