Dnes je sobota 31. říjen, svátek má Štěpánka,
je Světový den spoření.

Náš region

Rodinné centrum Dobříšek přináší od září úplně nové kroužky pro děti

přidáno: 27. 08. 2020

Rodinné centrum Dobříšek přichází po prázdninách opět s nabídkou nových kroužků pro děti. V nabídce je angličtina, němčina, ale i kroužek pro malé kutily, elektrotechniky a přírodovědce. Začínají už 14. září 2020!

Ohlédnutí za létem v Dobříšku

Letošní příměstské tábory jsou za námi! Nadšení vedoucí, úžasné děti a plno zábavy – to je skvělé léto 2020 v Dobříšku! Atraktivní program jsme pro vás připravili za podpory pana Svobody a jeho psa z Městské policie Dobříš, Sdružení dobrovolných hasičů Dobříš, paní Kaiserové z Farmy jedné ženy, Letecké školy SkyAcademy a Ministerstva dopravy ČR, které dodalo odměny pro děti, srdečně děkujeme. Spolu s dětmi se těšíme zase za rok!

Od září Dobříšek otevírá úplně nové kroužky pro děti!

Tábory už skončily, ale rozhodně není třeba lítosti, čeká nás totiž skvělý start podzimu. Dobříšek otevře úplně nové kroužky pro děti, které si okamžitě zamilujete! Přírodovědný kroužek, Angličtina pro děti, Malý kutil a Elektrotechnický kroužek pro kluky i holky, bude těžké si vybrat.

Sledujte FB stránky Dobříšku, kde naleznete letáčky na nově vypsané kurzy, o které je již nyní velký zájem, a také oblíbené stávající kurzy.

Nově otevírané kroužky:

Angličtina pro děti-začátečníky (ST 14:15 - 15:15 hod.)

Každé z dětí se naučí říct základní informace o sobě, objednat si oblíbenou zmrzlinu, vysvětlit, že něco nemůže (intolerance, alergie a jiná omezení), a vyřešit nenadálou situaci (dítě se ztratí či potřebuje zavolat pomoc). I začátečník či mírně pokročilý z řad dětí se v zahraničí neztratí! Let‘s do it!

Němčina pro začátečníky pro děti od 8 do 12 let (PÁ 14:00 - 15:00 hod.)

Seznámení s jazykem od úplného začátku. Lekce jsou zaměřené na okruhy v podtextu života kolem nás. Budeme se seznamovat s gramatikou, ale hlavně budeme rozvíjet slovní zásobu. Naučíme se pozdravit, představit se, říci něco o sobě, zeptat se na cestu, koupit si něco v obchodě apod. Řekneme si něco o německy mluvících zemích. Sprechen Sie Deutsch?

Malý kutil pro děti od 6 do 10 let (ST 16:30 - 17:30 hod.)

Kroužek bude veden tak, aby děti v průběhu roku postupně získávaly dovednosti a návyky v práci s nářadím od úplných základů až po složitější kutilské činnosti. Během kroužku si vyzkoušejí práci s různými materiály, používat budeme vrtačku, pilky, kladiva, šroubováky, dláta, špachtle a další běžné nářadí. Děti budou používat při práci nejrůznější materiály od dřeva, gumy, skla, plechu, keramiky, plastů, látky a sádry až po písek nebo například železo.

Elektrotechnický kroužek (PÁ 16:00 - 17:00 hod. pro děti od 6 do 8 let, PÁ 17:00 - 18:00 hod. pro děti od 9 do 11 let)

Elektřinu lze získat i odjinud, nejen z baterie a zásuvky. Elektřinu si s Ing. Mujgošem vyrobíme z brambory a dalších překvapivých zdrojů. Probádáme krásy a zajímavosti elektřiny a poté si vyzkoušíme desítky menších i větší projektů na elektrotechnické stavebnici. Poznejte s námi tento vzrušující svět!

Přírodovědné kroužky (PO 15:30 - 16:30 hod. pro děti od 6 do 10 let, PÁ 15:00 - 16:00 hod. pro děti od 8 do 12 let)

6–10 let – Seznamování s přírodou a životem, který nás obklopuje. Živočichové, rostliny, kameny, roční období, příroda různých míst na světě. Možnost občasného názorného zkoumání v terénu – hledání, poznávání, aktivity a hry zaměřené na přírodu. Vybrané lekce zaměřené dle individuálního zájmu dětí. Vlastní individuální příspěvky dětí – děti si připraví nějaký příspěvek dle vlastního výběru a budeme o něm hovořit, prozkoumáme hlouběji.

Nový semestr startuje 14. září 2020, přidejte se k nám!

V TÝDNU OD 14. září 2020 PROBĚHNE V NAŠEM CENTRU „TÝDEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ“. Pokud budete mít zájem některý z námi nabízených kurzů navštívit, pak nás neváhejte kontaktovat na tel: 608 906 559. Tuto možnost nabízíme pouze v kurzech s nenaplněnou kapacitou. Více na www.dobrisek.cz.

KONTAKT:

Rodinné centrum Dobříšek, z.s., se sídlem Na Nábřeží 1650, Dobříš. Telefon: 608 906 559,

e-mail: info@dobrisek.cz, web: www.dobrisek.cz, FB: www.facebook.com/dobrisek.

autor článku: Petra Smíšková - RC Dobříšek, z. s.