Dnes je středa 5. srpen, svátek má Kristián.

Náš region

Skvělý! Takový byl příměstský tábor ve Skřítkově na konci prázdnin

přidáno: 07. 09. 2018

Dětská herna Skřítkov pod novým vedením se rozhodla na konci prázdnin uspořádat svůj první příměstský tábor. Celkem 6 dětí se celý týden bavilo originálním a nabitým programem na téma „Cesta kolem světa“. Nadšeným dětem i rodičům slibuje Skřítkov i další takové akce.

V posledním týdnu prázdnin od 27. do 31. srpna připravili ve Skřítkově příměstský tábor pro děti na téma „Cesta kolem světa“, ve kterém byl každý den připraven zábavný i naučný program.

Co všechno děti zažily a co poznaly?

Každý den od pondělí do pátku začínaly děti každé ráno rozcvičkou a každý den byl zaměřený na poznávání jiného kontinentu. Tvoření, pohyb ve Skřítkově i v přírodě, exkurze, hry i další zábava nechyběli každý den. Hned v pondělí se děti „vydaly“ do Austrálie a celý den se věnovaly jejímu poznávání po všech stránkách, a to i venku v přírodě. Společně s hlavní vedoucí tábora Sárou Zemanovou si vyrobily originální cestovatelské deníčky, do kterých zapisovaly, zakreslovaly i lepily své aktivity.

V úterý byla na programu Amerika a ve středu se vydaly na výlet v duchu Euroasie. Na návštěvu zámku v Mníšku pod Brdy se vydaly vlakem a nechyběla ani zmrzlina. Čtvrtek byl věnovaný Africe a v programu byla i návštěva dobříšského zámku.

Pátek patřil povídání o Antarktidě a návštěvám dobříšské policie a hasičů. Odpolední program byl v duchu slavnostního zakončení tábora s oblíbeným malováním dětí na obličej, diskotékou a představením pro rodiče.  

Během týdne se děti s animátorkou Sárou z Veselé rodiny naučily pozdravy v nejrůznějších světových jazycích, poslouchaly hymny, poznávaly zvířata z jednotlivých kontinentů, druhy dopravních prostředků, jídla, rostliny a další zvyky a zajímavosti.

A jak hodnotí týden s dětmi ve Skřítkově přímo slečna Sára?

“Tábor hodnotím víc než pozitivně, za mě byl úspěšný a po všech stránkách vydařený. Děti poznaly a vyzkoušely si spoustu nových věcí, zahrály si hry, které neznaly, a já sama jsem nasbírala hodně zkušeností, za které jsem vděčná.“

A jaký byl nejsilnější okamžik z týdne s dětmi?

„Krásné pro mě bylo vidět nadšení dětí při cestě vlakem v rámci celodenního výletu. A nejkrásnější okamžiky jsem zažila při závěrečném loučení, protože s dětmi jsem si doopravdy neskutečně rozuměla a zažila s nimi mnoho krásných okamžiků.“

Jak hodnotí první příměstský tábor majitelé a plánují v budoucnu pořádat takové akce pravidelně?

„Tábor hodnotíme na jedničku s hvězdičkou. Jsme velice rádi, že nám rodiče svěřili své děti a historicky první tábor Skřítkova mohl proběhnout v posledním prázdninovém týdnu, byť v komorní atmosféře. O to víc byl zajímavější pro děti. Vidět každé ráno šťastné děti těšící se na nový den a na program, který je čeká, je opravdu k nezaplacení. A animátorka Sára to s dětmi prostě umí, ví jak si je získat a jak je zaujmout,“ říká s nadšením po prvním táboře paní Englártová a doplňuje informace o dalším provozu Skřítkova:

„Momentálně chystáme program na školní rok 2018/2019. V programu bude mnoho zajímavých akcí, na které se můžete těšit. Co se táborů týče, prozradím, že plánujeme udělat příměstský tábor o jarních prázdninách a další dva příměstské tábory v létě – druhá polovina července a konec srpna 2019. Už teď se těšíme na Vaše děti.“

„Na závěr bychom chtěli poděkovat v první řadě rodičům za jejich důvěru a svěření dětí do naší péče na celý týden. Podle ohlasu byli spokojené děti a i rodiče. Dále chceme poděkovat Veselé rodině, z.ú., zvláště pak slečně Sáře Zemanové, za skvělou organizaci tábora, za nádherný program pro děti a za přátelský přístup k dětem a rodičům. Věříme, že si se slečnou Sárou ještě pár táborů užijeme,“ dodávají na závěr noví majitelé Skřítkova.

autor článku: Skřítkov