Dnes je úterý 27. říjen, svátek mají Šarlota a Zoe.

Náš region

Skřítkov chystá na léto skvělé příměstské tábory pro děti

přidáno: 22. 04. 2020

Oblíbená dětská herna Skřítkov v Dobříši je nyní uzavřena, tak jako jiná zařízení podobného tipu. Nicméně i tady počítají s postupným uvolňováním pravidel nouzového stavu a možným znovuotevřením. Na léto zde připravují tematické příměstské tábory pro děti se skvělým programem.

O letních prázdninách plánují ve Skřítkov hned dva příměstské tábory.

První termín příměstského tábora ve Skřítkově je připraven na červenec a svým tématem má zaujmout všechny kluky i holky ve věku od 6 do 12 let. Hlavní náplní bude luštění, pátrání a vzájemná spolupráce mezi dětmi, která je nakonec dovede k odměně. Mimo to je pro děti připraveno také tvoření, pohyb a další poznávání.

„Honba za pokladem“

  • termín: 27. - 31. července 2020

V tomto programu se děti mohou těšit na řešení různých úkolů, hádanek a záhad, které je nakonec dovedou k zaslouženému pokladu. Celý týden bude ve znamení dobrodružství, pohybu v přírodě, tvoření, her a soutěží. Čeká nás i celodenní výlet, odměny, závěrečná diskotéka, malování na obličej, překvapení pro rodiče a mnoho dalšího.

Jak všichni víme, původně se měly toto léto uskutečnit Letní olympijské hry 2020. Program srpnového příměstského tábora ve Skřítkově byl proto směřován právě k tomuto tématu. Koronavir nám však všechno mění a na opravdovou olympiádu si budeme muset ještě rok počkat. Makat a trénovat jako na olympiádu však na příměstském táboře můžeme tak i tak.

„Letní olympiáda“

  • termín: 24. - 28. srpna 2020

Program tohoto tábora bude hodně o pohybových dovednostech, sportovních disciplínách, ale taky o poznávání historie olympiády a světových i českých sportovcích, kteří se těchto her účastnili. Ani tady nebude chybět dětem tvoření, zábava, odměny nebo výlet.

Cena příměstských táborů ve Skřítkově

Oba tábory jsou určeny pro děti od 6 do 12 let. Cena každého z nich je 2 750 Kč za dítě.

  • Program pro děti je přizpůsobený věku dětí ve skupině.
  • Každý den je pro děti připraven program od 8:00 do 16:00 hod. (děti je možné přivést od 7:30 a vyzvedávat do 16:30 hod.)
  • V obou termínech si děti užijí tematické tvoření, celodenní výlet, hry, soutěže, pohyb, malování na obličej, odměny v každém dni, diskotéka, …
  • Denně jsou pro děti zabezpečeny dopolední a odpolední svačiny, oběd a pitný režim.

Organizace táborů se přizpůsobí aktuální situaci

Vzhledem k současné situaci zatím nikdo přesně neví, za jakých podmínek budou moci organizátoři příměstské tábory realizovat. Ve Skřítkově jsou však připraveni se nařízením přizpůsobit.

„Věříme, že letní příměstské tábory pro děti budeme moci uskutečnit podle plánu. Samozřejmě počítáme s tím, že budeme muset dodržet potřebná nařízení, hygienická a bezpečnostní pravidla, omezený počet dětí apod.,“ říká vedoucí herny paní Anna Englártová.

V případě větších omezení jsou organizátoři připraveni tábory termínově i posunout nebo přizpůsobit programem.

„Pokud by se nemohl například uskutečnit červencový tábor, jsme připraveni ho přesunout na termín srpnový. Samozřejmě počítáme i s přísnějšími stravovacími pravidly a dalšími bezpečnostními opatřeními. V případě, že by došlo na nejhorší a tábory jsme museli zcela zrušit,  budeme rodičům uhrazené částky vracet samozřejmě v plné výši,“ upřesňuje vedoucí Skřítkova další věci k organizaci táborů, se kterými počítají.

Celodenní program pro děti připravuje vedení Skřítkova již několik let ve spolupráci s organizací Veselá rodina. I oblíbené dětské animátorky počítají s případným omezením a jsou připraveny se přizpůsobit nařízením, rodičům i dětem.

„Současnou dobu využíváme právě k zajištění programů na oba tábory. Chceme dětem připravit týdny plné překvapení s nezapomenutelnými zážitky a zábavou. Jako vždy bude hlavní vedoucí obou táborů naše animátorka Sára a podle situace a možností se dětem budou věnovat i další naši kamarádi,“ řekla nám za Veselou rodinu Denisa Havlíčková.

Více informací, přihlášky a rezervace míst na letní příměstské tábory ve Skřítkově můžete řešit přes webové stránky, facebookový profil nebo přímo po telefonu.

autor článku: redakce DA