Dnes je čtvrtek 7. prosinec, svátek má Ambrož,
je Mezinárodní den civilního letectví.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Co podnikli o prázdninách v nízkoprahovém klubu Terén?

přidáno: 14. 09. 2018

Během prázdnin mohli mladí lidé, kteří navštívili klub Terén, zažít spoustu zábavy nejen v klubu, ale i mimo něj. Na programu se objevil turnaj v šipkách a deskových hrách, pečení vaflí, promítání filmů a také výtvarné aktivity. Největším lákadlem byla v úmorných vedrech výroba domácí zmrzliny a osvěžujících koktejlů. Co všechno stihli během dvou měsíců v Terénu podniknout?

V týdnu od 13. do 17. srpna proběhl v NZDM Terén příměstský tábor, kterého se letos účastnilo 12 dětí. V pondělí jsme se vydali na pěší výlet na Studený Vrch, aby nám cesta rychleji utíkala, zahráli jsme si během ní několik her a nakonec si zašli na točenou zmrzlinu. Abychom nechali po náročném pondělí odpočinout nohy, vyrazili jsme druhý den do kukuřičného bludiště v Rakovníku. V bludišti děti hledaly indicie, za jejich nalezení a vyřešení tajenky dostaly odznáčky s "kukuřičáky". Ve středu jsme navštívili hasiče z Hořovic, od kterých jsme se dozvěděli spoustu nových informací. Mohli jsme se podívat do hasičského auta, vylézt po požárním žebříku nebo najít kamaráda pomocí termovizní kamery. Po obědě jsme se ještě vydali do příbramského aquaparku, kde jsme si užili spoustu zábavy nejen na tobogánech. Ve čtvrtek čekalo na děti překvapení, dobrodružná hra TEPfactor. Tato týmová hra je inspirovaná známým televizním pořadem pevnost Boyard. Unikátní jeskyní prostory nás někdy děsili, ale atmosféra hry nás nejednou pohltila a mnohdy jsme překonali své vlastní hranice. Místnosti prověřily naši sílu, zručnost, fyzickou zdatnost a také trpělivost. I přesto že se nám poklad získat nepodařilo, odnesli jsme si krásné diplomy a mnoho zážitků. Den jsme zakončili procházkou ze Staré Hutě, kterou doprovázela hra „klíště“, která spočívala v tom, že jsme si během cesty nenápadně předávali kolíček (klíště). Tato hra měla u dětí velký úspěch. Poslední den jsme stejně jako ten první zahájili na klubu, kde jsme se věnovali výtvarným aktivitám. Děti si odnesly vlastnoručně malované tašky a maminkám samy vyrobily zrcátka. Příměstský tábor jsme ještě zakončili návštěvou kina. Menší děti zhlédly animák Hotel Transylvánie 3 a ti starší vyrazili na film Ant-Man a Wasp. Doufáme, že si všichni účastníci celý týden užili tak jako my a těšíme se zase za rok!

Den otevřených dveří NZDM Terén

V rámci informační kampaně Týden nízkoprahových klubů, letos již s pořadovým číslem 12, bychom vás tímto rádi pozvali na Den otevřených dveří NZDM Terén, který se uskuteční v úterý 25. září. Na klub se můžete přijít podívat v čase od 8:00 do 18:00 hod., sídlíme na adrese: Jáchymovská 1869, Dobříš. Představíme vám službu, můžete si vyzkoušet některou ze společenských her nebo si zkusit něco z výtvarných dílen. Otevírací doba klubu zůstává i nadále nezměněna: v pondělí, úterý a čtvrtek jsme tady pro vás/vaše děti od 12:00 do 18:00 hod., ve středu pak od 14:00 do 16:00 hod.

autor článku: Tým NZDM Terén