Dnes je středa 21. duben, svátek má Alexandra.

bobcat.jobs.cz/vyroba/#volna-mista

Poděkování za akci Krabice od bot. V Dobříši se sešlo téměř 700 dárků

přidáno: 11. 01. 2021

V prosinci jsme byli v Diakonii všichni napnutí, zda se sbírka Krabice od bot bude moci vůbec pořádat, zda se lidé nebudou bát dárek přinést a zda nebude úplný lock down. Díky Bohu se sbírka mohla uskutečnit a všichni učitelé, děti i jejich rodiče ve velice omezeném čase připravili krásně zabalené, láskou a péčí vonící dárečky.

Chtěla bych vám za všechny ty děti, které díky této sbírce mohou věřit, že ani na ně Ježíšek nezapomněl, moc poděkovat.

Děkuji všem, kteří si předem dárky rezervovali v rezervačním systému na webu. Mohu pak klidně spát, když vím, že dárků bude dost a budou i dárky pro kluky.

Tentokrát se v Dobříši sešlo neuvěřitelných 682 dárků

Moc děkuji ZŠ Trnka, která se již tradičně stala spolu s evangelickou farou oficiálním sběrným místem. Paní Eva Šejnová z Trnky mi byla opravdu velkou pomocí. Dále děkuji i všem ostatním místům, která sbírala. Byly to: 1.ZŠ Dobříš díky paní učitelce Monice Houskové, Gymnázium Dobříš díky paní učitelce Šárce Musilové, katolická fara díky Janě Svobodové a krámek Rukama nohama díky Noemi Trojanové. Moc si této pomoci vážím.

Na Dobříš lidé přiváželi dárky z širokého okolí – ze školy ve Zdicích, Dolních Hbitech, Příbrami, Sedlčan, jedna rodina z Jinců přivezla plný kufr dárků.

Dobříš vybírá hned po Mníšku pod Brdy v rámci této akce nejvíce dárků na počet obyvatel v naší zemi a možná, že i na světě.

Kam se dárky dostaly?

Dárky putovaly jako každý rok dětem a tentokrát poprvé i několik jejich rodičům do Nymburka, Berouna, Děčína, do azylových domů v Sedlčanech, Příbrami, Mokrovratech a Lochovicích, do terénních služeb v Příbram, Dobříši, Sedlčanech, Bratronic, Votic a Hořovicích a na jednu opravdu drsnou ubytovnu do Libušína.

Moc děkuji a doufám, že už máte pod postelí další krabici, kterou celý rok plníte, jak mi hlásila maminka Aničky z naší ulice.

Přeji vám v novém roce, ať nezapomínáte na sebe a ani na ty druhé.

Pán Bůh vás ochraňuj ode všeho zlého.

autor článku: Katka Vojkůvková - Diakonie