Dnes je úterý 19. říjen, svátek má Michaela.

www.hfad.cz/

Fotovýzva skautského oddílu Zlatý list

přidáno: 20. 04. 2021

Jak se baví kluci z 5. oddílu Zlatého listu v době lockdownu?

I náš oddíl zasáhla tato nepříznivá doba a přesto, že se snažíme klukům vynahradit náš program alespoň on-line schůzkami, cítíme, že i nějaký ten pohyb venku je potřeba. A tak s týmem vedoucích každé dva měsíce připravujeme dobrovolný program pro členy našeho oddílu, který má aspoň částečně nahradit všechny ty zrušené výpravy a schůzky.

Naším posledním výtvorem spuštěným v březnu je takzvaná Fotovýzva. Kluci při ní mají nejprve za úkol ze vzorových fotografií určit lokalitu, kde přesně byla pořízena, poté se na tato místa vypravit a vyfotit sami sebe s co nejpodobnějším postojem a výrazem jako na našich vzorových fotografiích. Občas není úplně nejlehčí místa z fotek poznat, a tak mají k dispozici on-line mapu s vyznačenými místy jako nápovědu. Své výtvory nám pak posílají k ohodnocení, po kterém na konci každého týdne získají příslušný počet bodů. Průběžné výsledky mohou kluci sledovat v tabulce na našich stránkách a předhánět se tak, kdo najde nejvíce míst a dokáže vyfotit nejlepší fotku.

Podobně jako kluci na přiložené fotce, hledíme i my všichni do blízké budoucnosti a doufáme, že se zase brzy společně uvidíme nejen prostřednictvím kamer našich počítačů.

autor článku: za 5. oddíl Zlatý list Dobříš Jan Hamet