Dnes je neděle 14. srpen, svátek má Alan.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Dráčata si na zimní spánek nepotrpí

přidáno: 26. 05. 2022

Ačkoli zima je u mnoha živočichů obdobím hibernace a odpočinku, Dráčata jsou stále aktivní, tedy alespoň ta dobříšská.

Dobříšský oddíl rodinného skautingu ukazuje, že chuť potkávat se a zažívat společná dobrodružství jeho členům rozhodně nechybí. Po lednové opičí dráze v dobříšské sokolovně proto naplánovali hned dvě další akce.

V únoru se členové oddílu vydali na návštěvu Zooparku jeleni Homole. Zejména ti mladší ocenili, že si mohou zvířecí osazenstvo prohlédnout skutečně zblízka a některá ze zvířat dokonce krmit. Úspěch měli králíci, malá prasátka, elegantní daňci i poněkud netradiční skotští tuři s dlouhou srstí. Dětské hřiště ve spodní části areálu pak radost z pobytu venku ještě zvýšilo.

Březnová výprava vedla ke Kozičínu. Na rozdíl od únorové akce se tentokrát šlo dále od civilizace, a tak bylo mnohem více času na společné hry. Děti si zkusily překonat imaginární potok po krách (které byly zastoupeny novinovými listy) a po vzoru pohádky O dvanácti měsíčkách si mohly v lese nasbírat borůvky a maliny, na kterých si společně pochutnaly. Díky sbíraní přírodnin získaly děti nové znalosti o světě kolem nás a nechybělo ani dobrodružství ve formě závěrečné návštěvy lanového centra.

Nyní se všechna Dráčata těší, až jim jarní vítr foukne trochu teplého vzduchu pod křídla a budou moci vyrazit za dalšími společnými zážitky.

 

Děkujeme městu Dobříš za finanční podporu činnosti

dobříšského skautského střediska prof. Oliče.

autor článku: Petr Bílek - za 3. oddíl Dráčata (Skaut Dobříš)