Dnes je úterý 28. červen, svátek má Lubomír.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Děti z Dobříšska a Mníšku pod Brdy vyzdobily Nemocnici Na Pleši tulipány

přidáno: 25. 03. 2022

Projekt neziskové organizace Amelie v březnu opět spustil lavinu podpory pro onkologicky nemocné i jejich blízké v nemocnicích i doma, a to již jako svůj 10. ročník. Mottem projektu je „přivolejme s jarem i naději“. To se děje prostřednictvím řady aktivit, které nabízí Amelie, její spolupracovníci a hlavně dobrovolníci. Kromě toho se znatelně mění onkologická oddělení nemocnic napříč celou ČR díky jarní tulipánové výzdobě od dětí i dospělých.

Doba je náročná, mnoho nemocnic bylo kvůli koronavirové epidemii uzavřeno i několik měsíců a pacienti tak byli na dlouho dobu odříznuti od venkovního světa i od svých blízkých víc než dřív. A právě proto projekt Tulipánový měsíc splnil svůj jasný a jednoduchý cíl - dát onkologicky nemocným lidem najevo, že na ně lidí zvenku myslí a na dálku jim posílají vzkaz podpory a naděje.

To se podařilo i v Nemocnici Na Pleši, a to zejména díky opakované vynikající spolupráci s oběma základními školami v Mníšku pod Brdy, základní školou v Nové Vsi pod Pleší a Magdalenou, o.p.s. Obrázky a další jarní výzdobu vyrobily také děti z Lesního klubu Sedmikvítek, Rodinného centra Dobříšek a 1. ZŠ Dobříš. Těm všem patří velké poděkování. Stejně tak dobrovolníkům Amelie, kteří, ač nemohli za pacienty k lůžkům docházet osobně, pro ně připravovali dárky a přáníčka.

 „Bylo nám ctí, že jsme se i letos mohli do projektu na podporu našich spoluobčanů, ale třeba  i našich blízkých, členů rodiny, kamarádů zapojit. Udělali jsme to opravdu rádi, s citem a pochopením. Všem bychom chtěli alespoň výrobky dětí  poslat hezké jarní dny, radost z každého rozkvetlého  kvítku kolem nás a především pozitivní mysl  v boji s touto zákeřnou nemocí.“ sdílela své dojmy paní učitelka Lucie Branná a dodává: „Zdraví je dar a nikdy nevíme, co kohokoliv z nás může potkat. Pak i my budeme rádi za jakákoliv slova podpory či jiné činy.“

Nemocnice Na Pleši nyní po půlroční pauze opět otevírá své brány dobrovolníkům, takže je možné se do dobrovolnického programu zapojit. Pro zájemce je připraveno školení v termínu 21. - 22. dubna 2022.

Více informací lze najít na webu www.amelie-zs.cz anebo přímo u koordinátorky dobrovolníků na e-mailu: dina.risianova@amelie-zs.cz nebo tel. č. 608 458 303.

autor článku: Mgr. Dina Rišianová - Amelie, z. s.