Dnes je sobota 19. září, svátek má Zita.

Náš region

DĚTI BEZ MOBILU se pokusí o rekord!

přidáno: 02. 04. 2019

Děti bez mobilu, tak zní název neziskové organizace, která již půl roku působí na Dobříšsku. Za dobu své existence přijalo mezi své řady více jak 80 dětí, pro které uspořádalo na stovku úspěšných akcí. Nyní se však pouští do jedinečné výzvy o překonání českého rekordu a to ušití největší piknikové deky. Pomoci můžete i vy! Jak?

Nápad se zrodil v hlavně lektorky Věry Vaňkové, která navštívila muzeum rekordů v Pelhřimově a jak sama říká: „Hned jsem věděla, že na to s těmi šikulkami máme“. Také si však druhým dechem uvědomuje, „Cesta to bude ale opravdu dlouhá“. Zatím největší piknikovou dekou je ta z roku 2013 rekordem v Brně o rozměrech 10,34 x 10,34m ušitá z 500ks reklamních triček.

Pomoci můžete i vy!

Pokud jste jejich fanouškem, nebo jen máte rádi výzvy tak jako oni, můžete se přidat. Zapojit se do trhnutí rekordu může opravdu každý. Není třeba velké zručnosti. V první fázi jde hlavně o přípravy ve formě sběru nepotřebného oblečení. Jedná se především o pevnější materiály jako je džínovina, manšestr, nebo třeba maskáčovina, které se budou shromažďovat ve svatebním salónu Popelka ve 14ti patráku. Poté se látka bude stříhat na kusy o velikosti 25x25 cm, opracovávat a následně sešívat k sobě. Šít se bude ručně a to technikou buď předním nebo zadním stehem. Pokud si někdo není jistý, rádi vám vše předvedou a vysvětlí.

 

Kdy a kde se rozhodne?

O výsledku překonání rekordu rozhodne komisař dne 1. října 2019, tj. na prvních narozeninách tohoto skvělého projektu, kam budou všichni srdečně zváni. Místo konání se velikosti deky bude blíže upřesňovat. Pojďme se společně zapojit a pomoci!

autor článku: DĚTI BEZ MOBILU