Dnes je neděle 14. srpen, svátek má Alan.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Den otevřených dveří v Magdaléně: Bohatý program i koncert Davida Krause

přidáno: 15. 06. 2022

V bývalé protiletadlové základně u Mníšku pod Brdy vznikla v roce 1997 terapeutická komunita, která úspěšně funguje dodnes. A právě tady se chystá Den otevřených dveří v Magdaléně o. p. s., který se uskuteční v neděli 19. června 2022. Kromě toho, že bude představena činnost této organizace, je připraven také bohatý program, na kterém vystoupí také děti ze základní umělecké školy, děti pobaví klaun Bilbo a připravena je také řada koncertů včetně vystoupení kapely Davida Krause.

Již čtvrtstoletí se Magdaléna, o. p. s. podílí na formování léčby závislostí a dalších adiktologických služeb ve Středočeském kraji a v Praze.

Za čtvrtstoletí činnosti prospěla Magdaléna tisícům klientů na cestě zpět do běžného života a desetitisíce dětí připravovala na vstup do dospělosti. Seznámit se s činností Magdalény, o. p. s. můžete na Dni otevřených dveří v neděli 19. června 2022 od 14:00 hod. v areálu na Včelníku.

Na Dni otevřených dveří chystáme program pro děti a mládež. Aktivity připravují týmy z Centrum primární prevence, Magdaléna a MeziČas NZDM Magdaléna, na programu je dětské divadelní vystoupení, nebo představení klauna Bilbo. Děti milující pohyb si budou moct vyzkoušet nízká lana připravená Lesním klubem Sedmikvítek.

Nedělní odpoledne bude ve znamení programu pro celé rodiny

„Rozhodli jsme se pozvat veřejnost k nám a seznámit návštěvníky s naší činností, kterou v prevenci a léčbě závislostí poskytujeme. Budeme moc rádi, když si čas strávený v našem areálu užijí dospělí i děti, proto je čeká bohatý program. Okolí mníšeckého regionu je pro nás důležité, protože jsme už čtvrtstoletí jeho součástí, vysvětluje ředitel organizace Ondřej Sklenář.

Program na hlavním pódiu začne ve 14:00 hod. a vystřídá se na něm divadlo, koncerty a další účinkující. Ve spolupráci s místními spolky vznikl i doprovodný program, jako např. tančírna, kreativní workshopy pro děti, výtvarná dílna, nízká lana atd. Program zakončí koncert Davida Krause s kapelou od 19:00 hod.

Důležitou součástí programu je představení služeb Magdalény, o. p. s. Týmy z Centra primární prevence a z nízkoprahového zařízení se budou věnovat dětem a mladým lidem. Harm reduction služby nabídnou návštěvníkům např. vyzkoušení si brýlí, které simulují situaci pod vlivem návykové látky. Pro zájemce bude připravena zážitková ukázka skupinové terapie, nebo relaxační technika mindfulness. Bude možné se zúčastnit i prohlídky areálu bývalé protiletecké základny.  

„Moc se těšíme, že si k nám lidé najdou cestu a stráví s námi hezké odpoledne. Velké poděkování patří všem vystupujícím, kteří nám pomáhají program vytvořit. Za podporu děkujeme i městu Mníšek pod Brdy a Římskokatolické farnosti v Mníšku,“ doplňuje Šárka Slavíková Klímová, PR manažerka organizace.

Návštěvníci se do areálu dostanou i autobusem z Mníšku pod Brdy, který pojede několikrát za odpoledne. Do areálu se dá také přijít pěšky, parkovací místa budou omezená.

Více informací o celé akci najdete ve facebookové události Den otevřených dveří v Magdaléně, o. p. s.

autor článku: redakce DA (zdroj info a foto: www.magdalena-ops.eu)