Dnes je pondělí 14. červen, svátek má Roland,
je Světový den dárců krve.

www.hfad.cz/52-rocnik-program/

Co se děje ve Světě Dobrých Lidí?

přidáno: 15. 10. 2020

Nově otevřené komunitní centrum Svět Dobrých Lidí představuje své první aktivity.

Pravidelně probíhá v komunitním centru každé pondělí a středu Kreativní malování s lektorkou Magdalenou Westman. Primárně je program určen pro lidi s mentálním či tělesným handicapem a pro seniory. Dopoledne je rozdělené na dva bloky, kdy v prvém bloku  jsou vždy dva klienti a v bloku druhém klienti tři tak, aby byla dodržena současná platná hygienická nařízení.

Říjen

22. října se od 18:00 hod. naučíme Vyrábět domácí kosmetiku s paní Terezou Kamenickou

  • Co si vyrobíte, to si odnesete domů.
  • Hlásit se můžete na terez.kamenicka@seznam.cz.
  • Cena kurzu je 250 Kč.
  • Maximální počet účastníků 5 osob a lektorka.

27. října od 9:00 do 11:30 hod. proběhne Tvoření nejen pro seniory zaměřené na podzimní dekorace

  • Základní materiál je za minimální cenu pro Vás připraven, cena tedy bude dle použitého.
  • Pokud máte vlastní nápad, určitě si doneste ozdoby své.

Listopad

5. listopadu proběhne od 17:30 do 19:30 hod. první setkání Ženy Ženám

  • Název setkání už napovídá, že je pro všechny ženy, které obtížně hledají kamarádky, přistěhovaly se nebo si chtějí jen popovídat s ostatními. 

"V listopadu bychom dále rádi uspořádali pár na sebe navazujících setkání nejen pro dříve narozené, kde si budou moci vyměnit recepty na vánoční cukroví a to si při další příležitosti za využití komunitní kuchyně upéct a ochutnávat. Před první adventní nedělí bude prostor pro adventní tvoření (termín a cena bude upřesněna)," dodává k listopadovému programu za realizační tým MAS Brdy - Vltava Eva Lenhartová.

Prosinec

Začátkem prosince proběhne výměna vánočních ozdob formou „vezmi – dej“ a dále se můžete těšit třeba na soutěž o nejlepší vánočku.

Konání akcí komunitního centra je výrazně ovlivněno epidemiologickou situací a může být dle aktuálního vývoje upravováno.

 

Celý tým MAS Brdy – Vltava děkuje za návštěvu a vyjádření podpory všem, kteří přišli na Den otevřených dveří 1. října 2020. Také děkujeme paní Havránkové za krásné květiny, které do komunitního centra věnovala.

Kde sledovat program komunitního centra a jak se hlásit?

Program komunitního centra Svět dobrých lidí s konkrétními termíny akcí můžete sledovat na facebookových stránkách.

Prosím, na jednotlivé aktivity se hlaste s předstihem na lenhartova@brdy-vltava.cz nebo na telefonu 603 592 627. Aktivity budou koncipovány tak, aby bylo přítomno maximálně 6 lidí v místnosti.

 

Projekt SVĚT DOBRÝCH LIDÍ – Komunitní centrum s registračním číslem CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0016105 je spolufinancován Evropskou unií.

autor článku: Eva Lenhartová - realizační tým MAS Brdy - Vltava