Dnes je středa 8. duben, svátek má Ema,
je Mezinárodní den Romů.

Náš region

Pracovní četa z Brdy-Vltava se účastnila dalšího rekvalifikačního kurzu

přidáno: 04. 08. 2019

Mimo své běžné pracovní povinnosti nasmlouvané v okolních obcích se pracovníci čety Brdy-Vltava zúčastnili dalšího naplánovaného rekvalifikačního kurzu. Tentokrát šlo o práci s křovinořezem. Stejně jako arboristický kurz obsahoval i tento jak teoretickou výuku, tak praktický nácvik.

Celkově strávili pracovníci na Vyšší odborné škole lesnické a Střední lesnické škole Bedřicha Schwarzenberga v Písku, kde kurzy pořádají, 25 hodin. Obsahem byla samozřejmě práce s křovinořezem, seznámení se s jeho konstrukcí a údržbou. Nutností bylo také seznámit se s nařízeními vlády o bližších požadavcích na způsob organizace práce a pracovních postupů při práci v lese a na pracovištích obdobného charakteru. Kurz byl zakončen ústní a praktickou zkouškou. Výstupem snažení jsou osvědčení, která stejně jako ta předchozí zvyšují uplatnitelnost zaměstnanců na trhu práce.

Pracovní četa je od okolních obcí nasmlouvaná na poměrně dlouhou dobu dopředu. V letních měsících měli pracovníci plné ruce práce s pletím na Včelníku u Nové Vsi pod Pleší nebo vyžínáním a přípravou veřejných prostranství pro pohodlný pohyb a pobyt na březích Vltavy v obci Županovice včetně renovace nátěru prvků na dětském hřišti. Nezastavily je ani rekordní teploty a i přes nelehkou práci a ztížené pracovní podmínky si nezapomněli plnit ani ostatní povinnosti vyplývající z účasti v projektu, k nimž patří účast na pravidelných skupinových a individuálních motivačních aktivitách.

Další rekvalifikační kurzy Údržba veřejné zeleně budou realizovány v nejbližších měsících. Tento projekt s registračním číslem CZ.03.1.48/0.0/0.0/17_075/0009236 je spolufinancován Evropskou unií.

autor článku: Za realizační tým Brdy – Vltava, o.p.s. Eva Lenhartová