Dnes je úterý 21. září, svátek má Matouš,
je Mezinárodní den míru.

www.hfad.cz/

Jak probíhal Kurz finanční gramotnosti z projektu MAS Brdy-Vltava?

přidáno: 25. 06. 2020

V rámci projektu Podpora dlouhodobě nezaměstnaných v regionu Brdy–Vltava proběhl dne 15. června 2020 Kurz finanční gramotnosti. Lektorován byl panem Davidem Šmejkalem, ředitelem Poradny při finanční tísni, o. p. s. Kurz byl hodně interaktivní, ze strany účastníků padaly četné dotazy ohledně aktuální finanční situace. Tento kurz plánujeme v září zopakovat. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat. Markéta Dvořáková, ředitelka MAS Brdy–Vltava

Na pondělí 15. června 2020 jsme pro účastníky projektu „Podpora dlouhodobě nezaměstnaných v regionu Brdy-Vltava s reg. číslem CZ.03.1.48/0.0/0.0/17_075/0009236“ připravili kurz finanční gramotnosti. Lektorem byl pan David Šmejkal, ředitel Poradny při finanční tísni, o.p.s..

Finance od A do Z jednoduše a přehledně

Na začátku účastníkům představil činnost této poradny a roli neziskového sektoru. Dále nás seznámil s konstrukcí rozpočtu a důležitou rolí finanční rezervy. Na tu bychom měli myslet vždy, aby nás nemohl překvapit nečekaný výdaj. Ujasnili jsme si, jakým způsobem si stanovit priority ve svých výdajích a co vše můžeme udělat pro zvýšení příjmu. Dozvěděli jsme se o úskalích spotřebitelského úvěru, o exekucích a o možnosti oddlužení. Někdy je totiž lépe menší dluh splatit a o oddlužení vůbec nežádat, protože tento proces není úplně rychlý a jednoduchý.

Po celou dobu jsme měli možnost na probíraná témata reagovat, diskutovat a zhlédli jsme také ilustrační videa, která velmi názorně ukazovala spletitou problematiku od historie platidel po nebezpečí moderních technologií v bankovnictví. Můžeme tak po tomto kurzu říct, že ve finanční oblasti se orientujeme mnohem lépe.

Osvojte si problematicku financí na příštím kurzu s námi?

Ale – jak se říká: „Opakování je matka moudrosti.“ Proto jsme se předběžně domluvili na druhém běhu tohoto kurzu. S výborným panem Šmejkalem bychom se viděli opět v září tohoto roku.

Pokud máte o tento kurz zájem, neváhejte se na nás obrátit s rezervací vašeho místa. Stejně tak vám rádi poskytneme více informací o projektu „Podpora dlouhodobě nezaměstnaných v regionu Brdy – Vltava“ osobně v kanceláři MAS Brdy – Vltava, na telefonu 603 592 627 anebo e-mailem lenhartova@brdy-vltava.cz.

autor článku: Eva Lenhartová, DiS. - MAS Brdy – Vltava o.p.s.