Dnes je úterý 25. únor, svátek má Liliana.

Náš region

Děti navštívily dobříšské dobrovolné i profesionální hasiče

přidáno: 15. 11. 2018

Během minulého měsíce proběhly návštěvy u dobrovolných i profesionálních hasičů v Dobříši. Děti se podívaly nejen na techniku, kterou hasiči dennodenně používají, ale také se dozvěděly, jak by se správně měly zachovat, pokud nastane požár. Jak setkání probíhalo?

Začátkem října se uskutečnilo již třetí setkání žáků 2. ročníků 2. ZŠ Dobříš s místními dobrovolnými hasiči v programu Hasík. Setkání proběhlo v areálu HZS Dobříš. Při setkání se žákům věnovali dobrovolní i profesionální hasiči. 

 

Během všech tří setkání se hasiči formou her a praktických ukázek zaměřili na výstroj a výzbroj hasičů, používání telefonní linky tísňového volání. Hasiči děti naučili, jak správně nahlásit požár na tísňová čísla 150 a 112, jak se mají chovat při požáru a ukázka požární techniky.

 

Zato, že se školáci aktivně podíleli na výukovém programu, obdrželi v závěru setkání od hasičů mnoho propagačně-výchovných materiálů, jako třeba omalovánky, vystřihovánky, pexesa a samolepky s hasičskou tématikou. Výchova dětí probíhá pod záštitou draka Hasíka a agentury Citadela Bruntál.

autor článku: Damian Pelcner