Dnes je sobota 19. září, svátek má Zita.

Náš region

Naučte se zdarma bránit na víkendovém semináři ženské sebeobrany

přidáno: 01. 11. 2018

Dobříšská organizace Krav Maga připravila sérii kurzů sebeobrany pro ženy, které na sebe volně navazují a tedy není nutné se povinně účastnit každého z nich. Co se v rámci kurzů naučíte? Kdy a kam na kurzy přijít? Dozvíte se v článku.

V rámci semináře se naučíme, jak se vyhnout případnému nebezpečí a co dělat ve chvíli, kdy je nutné se efektivně a rychle ubránit. Probereme časté mýty kolem ženské sebeobrany a ujasníme si, že je to dovednost jako každá jiná, takže vám opravdu neslibujeme, že se po jediném kurzu ubráníte napadení, ale zlepšujete si schopnosti, že se vám to podaří.

Co se v kurzu naučíte?

Nejbližší kurz se bude konat 4. listopadu od 15:00 do 18:00 v tělocvičně v areálu bývalých rukavičkářských závodů (budova 5, 1. p.). V kurzu se můžete vedle nácviku správných postupů při fyzickém napadení, těšit na témata jako správné použití pepřového spreje či elektrického paralyzéru, ideální sebeobranné prostředky pro ženy, principy krizové komunikace či psychologie a typizace agresora. Prostě vše, co souvisí se schopnostmi ubránit se v krizové situaci.

Co je sebeobrana Krav Maga?

Dovednosti a techniky, které se naučíte, vychází z principů a zkušeností izraelské sebeobrany Krav Maga – KAPAP, kterou v Dobříši vede již 10 let instruktor Michal Janoušek, jenž je mezinárodně známým instruktorem a pravidelně se jezdí vzdělávat do Izraele. Také pravidelně jezdí učit do Polska a na Slovensko. Učit už byl i ve Velké Británii, Rakousku či středoamerické Guatemale. Má 24 leté zkušenosti s aktivním tréninkem bojových umění a sportů, více jak polovinu této doby funguje i jako trenér. Cvičí od dětí, přes mládež a dospělé, až po seniory, ohrožené skupiny obyvatel či profesionály z řad Policie či Armády. Svou první pobočku otevřel v Dobříši v září 2008. Od té doby mu prošlo pod rukama více jak 3000 studentů a studentek z celé ČR. Kurz je ZDARMA pro všechny zaregistrované účastnice. Registraci je nutné provést online na našich stránkách v sekci registrace na akce.

Těšíme se na vaši účast.

autor článku: Michal Janoušek