Dnes je neděle 18. duben, svátek má Valerie,
je Mezinárodní den památek a sídel.

bobcat.jobs.cz/vyroba/#volna-mista

Zvládli jsme to, oznamuje kolektiv 2. MŠ Dobříš po náročných měsících

přidáno: 11. 12. 2020

Na začátek školního roku v normálním režimu se letos těšila i 2. mateřská škola Dobříš. Těsně před 1. zářím však na paní učitelky a další pracovníky školky čekala v budově vodní katastrofa… Co vše se tehdy muselo zvládnout?

Je tomu už pár měsíců, ale vzhledem k akutnímu řešení tehdy částečně vytopené budovy 2. MŠ Dobříš a následným vládním opatřením z důvodu pandemie covid-19, neměli pracovníci školy čas se někdy ani najíst nebo pořádně vyspat, natož psát nějaké oficiální vyjádření.

Každodenní zajištění chodu školky po vodní havárii, práce s dětmi, komunikace s rodiči, úklidové práce, administrativa a následné zajištění chodu mateřské školy v nouzovém stavu, dalo kolektivu 2. mateřské školy zabrat.

Své vyjádření k celé situaci už nyní podávají s úlevou a velkým poděkováním všem, kteří jim pomohli…

Milí čtenáři,

věřte, že zaměstnanci 2. mateřské školy zažili 31. srpna 2020 doslova šok, když ráno přišli do práce. Půl budovy plavalo ve vodě kvůli prasklé vodovodní hadičce v horní třídě školy.

Okamžitě se všichni pustili do práce. Do práce nelehké a dlouho se zdající bez odměny. Každý, kdo měl zdravé ruce, vytíral vodu, odklízel nábytek. Management školy okamžitě jednal, žhavil telefony a tužil se v krizovém řízení. Nutno podotknout, že krizové řízení školy bezprostředně po vytopení a v následujících týdnech, bylo opravdové sáhnutí si na dno sil. Bylo nutné zvládnout nejen komunikaci s úředníky, hygienou, řemeslníky a jinými odborníky, ale rovněž komunikaci s rodiči dětí, které náhle nemohli přivést svoje dítě do mateřské školy a to bez termínu, kdy bude vše hotové. Dlouho byl pak termín otevření školy neznámý.

Ale nakonec nám přálo teplé a slunečné počasí, přáli nám příznivci školy, kteří zapůjčili vysoušeče, přáli nám rodiče dětí, kteří se neobávali v dnešní nelehké době posílat děti do Pastoračního centra. To nám v září totiž poskytlo azyl alespoň pro děti s povinnou předškolní docházkou. Přáli nám dobré kontakty na šikovné řemeslníky, kteří se objevili v pravou chvíli, aby přiložili ruce k dílu. Navíc se opravdu a s obrovskou energií tužili všichni zaměstnanci školy. Jak se říká, tahali jsme za jeden provaz a tak se dílo podařilo.

Ve čtvrtek 1. října 2020 bylo možné otevřít horní vytopenou třídu pro děti s povinnou předškolní docházkou. A v pátek 16. října 2020 se otevřela i spodní vytopená třída. Děti mají prostředí krásné, vymalované, s novým linem a kobercem. Vše je hygienicky čisté a voňavé. Zaměstnanci školy se tímto plácají po rameni a hrdě oznamují: „Zvládli jsme to.“ :-)

kolektiv 2. mateřské školy

autor článku: redakce DA