Dnes je pátek 30. říjen, svátek má Tadeáš.

Náš region

ZŠ TRNKA na léto nezavírá. V srpnu tady zahájí 5. etapu rekonstrukce budovy

přidáno: 13. 07. 2020

Také v ZŠ TRNKA letos vyzkoušeli distanční výuku, otestovali svou flexibilitu a schopnost postavit se výzvám. Konec školního roku 2019/2020 byl sice nestandardní, ale přeci jen bylo možné se v rámci jednotlivých tříd potkat a popřát si pěkné prázdniny. V TRNCE ale budou pracovat i přes prázdniny…

Setkání rodičů na konci školního roku a vysvědčení v ZŠ TRNKA

Ještě před předáním vysvědčení proběhlo na školní zahradě setkání pro rodiče žáků školy, na kterém měli možnost si po dlouhé době popovídat a sdílet zkušenosti se vzdálenou výukou. Rodiče byli zároveň (ne)formálně přijati do trnkového pedagogického sboru a obdržením placky „Certifikovaného domácího učitele“ se stali jeho právoplatnou součástí. Hned následující den pak bylo dětem předáno letošní závěrečné vysvědčení, které bylo dílem učitelů, žáků i rodičů.

Letní prázdniny v TRNCE budou pracovní

Už během července se několikrát sejdou učitelé 2. stupně, aby společně „ladili“ koncepci druhostupňového vzdělávání a v srpnu by se měla rozběhnout rekonstrukce další části budovy a její přeměna na novou kmenovou třídu pro prvňáčky, v pořadí již osmou, tedy předposlední.

„Protože musíme vyhovět přísným požadavkům na provoz školní budovy a letos vybudovat bezbariérovou rampu a bezbariérové WC, pár tisíc nám v rozpočtu na rekonstrukci chybí. Prostředky na každou novou třídu každoročně získáváme z výtěžku řady benefičních akcí a aktivit. Protože ty musely být letos všechny zrušené, rozhodli jsme se využít sbírky na Donio a poprosit Vás o pomoc touto formou. Z celého srdce Vám děkujeme za podporu TRNKY a kvalitního vzdělávání v Dobříši,“ uvádí tým ZŠ TRNKA na svém facebookovém profilu.

Pomoc pro TRNKU přes Donio.cz

Přes stránky Donio.cz lze ZŠ TRNCE poslat libovolnou částku jako příspěvek na rekonstrukci, anebo si koupit některý z výrobků či služby z nabídky. 100 % výtěžku z prodeje a darů předá Donio po skončení kampaně TRNCE.

„Každá - i symbolická - částka nám moc pomůže.“

autor článku: redakce DA (zdroj: www.zstrnka.cz)