Dnes je pondělí 16. květen, svátek má Přemysl,
je Evropský den Slunce.

www.hfad.cz/

ZPRÁVY Z LIDICKÉ: Jak jsme vbruslili do roku 2022

přidáno: 20. 01. 2022

Ředitelé škol a jejich zaměstnanci nezažívají v posledních letech zrovna veselé období. Přijímání stále nových a nových protiepidemických opatření a následné zajišťování testování a dalších věcí, je pro mnohé vyčerpávající. Složitější situaci navíc mají ve školách, kde pracují s dětmi s nejrůznějšími poruchami. Své o tom ví i paní ředitelka ZŠ Lidická v Dobříši.

Nový kalendářní rok přinesl školám „nová“ koronovairová nařízení, takže i naše škola přicházela v prvních lednových týdnech v pondělí a ve čtvrtek o čas dvou prvních hodin. Nucený rituál testování a následných hlášení totiž logicky narušuje výuku a chod školy je před zvoněním ještě znepříjemňován povinnými antigenními testy všech pedagogů a zaměstnanců školy.

Ano, časem si člověk zvykne na ledacos, ale důsledky mnohdy chaotických a protichůdných nařízení ministerstev (zdravotnictví a školství) jsou v posledních měsících již patrné na školách, jako je ta naše:

  • dětí s poruchami učení přibývá,
  • rodiče hledají pomoc u výchovných poradců a v poradnách, které jsou přetížené
  • plné kapacity tříd pro děti, které potřebují malý kolektiv,
  • požadavky na dopomoc asistentek, minimální učební výstupy a odlišné vzdělávací plány už jsou vyčerpávající…

Za pár dní už za námi bude pololetní vysvědčení a plány všech akcí mimo školu jsou bohužel velmi nejisté. Proto jsme rádi za pravidelné sportovní vyžití při bruslení na místním zimním stadionu! Začátkem roku se navíc povedla otevřít báječná výstava výtvarných prací žáků dobříšských základních škol, jejíž návštěva pro nás byla kulturním zážitkem i skvělou inspirací.

Osmdesáté výročí naší školy se blíží, a tak věříme, že prostory v Lidické budou moci letos přivítat návštěvníky a zájemce o setkání s námi bez testů a roušek, ale s úsměvem a dobrou náladou!

autor článku: Mgr. Eva Burešová - ředitelka ZŠ Lidická Dobříš