Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Videoklipy ZŠ Dobříš o šikaně a sebelásce uspěly v celostátních soutěžích!

přidáno: 18. 10. 2022

ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35 má za sebou velmi úspěšný start do nového školního roku, a to ve více oblastech vzdělávání. V minulém týdnu se například žáci školy účastnili hned dvou celostátních soutěží, které se věnují prevenci rizikového chování ve společnosti, a nejen že uspěli, ale jejich videoklipy se zařadily mezi nejlepší z celé České republiky!

Nejprve v pondělí 10. října získaly žákyně 9.A ze ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35 za své video s názvem „Stop šikaně“ krásné 2. místo. V celostátní soutěži Svět očima dětí se tak umístil snímek dobříšských žákyň mezi nejlepšími.

VIDEO: Šikana

Hned následující den v úterý 11. října se pak na finále amatérské filmové soutěže Antifetfest v pražské Lucerně, jehož krajské kolo organizovalo město Dobříš, představili žáci 8.C. s jejich videoklipem „Sebeláska“.

„Do finále z krajských kol postoupilo celkem 15 snímků, které se věnovaly prevenci rizikového chování, ať už jde o kyberšikanu, alkoholismus, gambling či jiné závislosti. Na slavnostním vyhlášení v Lucerně každý tým svůj film představil a poté byl snímek před publikem promítnut. Program zpříjemnilo několik tanečních vystoupení a celým dnem se linula velmi přátelská atmosféra,“ popsala průběh finále Antifetfestu za město Dobříš Šárka Krůtová, koordinátorka projektu Dobříš – Zdravé město a místní Agenda 21.

Žáci se prostřednictvím tohoto snímku snažili upozornit na to, že nezáleží na tom, co slyšíme od svého okolí, ale důležité je to, jak se vnímáme my sami. Každý je v něčem dobrý a každý si zaslouží respekt okolí. Snímek Sebeláska se odborné porotě moc líbil a tým ze Starky nakonec pro Dobříš přivezl krásné 2. místo.

VIDEO: Sebeláska

autor článku: redakce DA (zdroj: www.zsdobris.cz)