Dnes je pondělí 16. květen, svátek má Přemysl,
je Evropský den Slunce.

www.hfad.cz/

V lesní školce Dítě v lese se děti radovaly ze sněhové nadílky

přidáno: 18. 01. 2022

V lesní školce v Mokrovratech mají děti o zážitky postaráno. Jak nádherně si užily prosinec a co je čeká v roce 2022 popisuje v tomto článku paní Tereza Petřek Todorová, která zároveň upřesňuje, kdy se budou konat dny otevřených dveří a jak je možné děti do této lesní školky přihlásit.

V prosinci nadělila zima dětem první předvánoční dárek v podobě sněhové nadílky, a tak si děti v mokrovratské lesní školce užívaly stavění prvních sněhuláků, bobávání, sáňkování a nechyběla ani pořádná koulovačka. Mrazivé teploty nás nezaskočily hlavně díky našemu dlouholetému sponzorovi Karlu Kuldovi, kterému tímto srdečně děkujeme za dar 1400 kg dřevěných briket, díky kterým budou děti v jurtě v teploučku až do příští zimy.

Prosinec probíhal ve školce ve znamení vánočních tradic

Čtyři adventní týdny představují intenzivní pokračování cesty hledání svého vnitřního světla, kterou děti zahájily už v průběhu předchozích slavností souvisejících se svátkem svatého Michaela (odvaha) a Martina (soucítění). Smyslem těchto slavností je objevit hluboko ve svém nitru velké světlo, které odtud můžeme vynést napovrch - prosvětlovat sami sebe i celou Zemi. To jsou dary, které můžeme o Vánocích nalézt všichni spolu ale také každý zvlášť. Takové symbolické světlo si děti z mokrovratské lesní školky odnesly během slavnosti „Adventní zahrádka“, kdy spolu s andělem prošly symbolickou cestou z jedlového chvojí - cestu ke světlu.

Širší komunita lesní školky se sešla během "Adventního dýchánku", vyráběly se vánoční hvězdy, andělé z ovčího rouna, zpívaly se koledy a ochutnávaly se perníčky a vánočky, které děti ve školce napekly. Prosincové oslavy vyvrcholily vánočním představením - děti rodičům zahrály a zazpívaly příběh Panny Marie, Josefa a jejich cesty do Betléma. Odvážní pak měli jedinečnou možnost zimního přespání v jurtě, které bylo díky měsíčnímu světlu, osvětlujícímu okolní lesy téměř jako za dne, díky praskání ohně a vůni pečených jablek, opravdu magickým zážitkem. Nezapomněli jsme ani na zvířátka a s dětmi jsme jim nazdobily vánoční stromeček jedlými dobrotami.

I v roce 2022 nás čeká celá řada slavností, na které se s dětmi těšíme.

Pozvánka do lesní školy Dítě v lese

Zájemce o lesní školku Dítě v lese srdečně zveme na Den otevřených dveří, který se bude konat 28. dubna od 10:00 do 12:00 hod.

Rádi vás rovněž přivítáme na další akci určené pro širší veřejnost - Otevírání studánek -  během, kterého společnými silami uklidíme okolní les a symbolicky přivítáme jaro (23. dubna).

Více informací získáte na www.ditevlese.cz.

autor článku: Tereza Petřek Todorová