Dnes je úterý 4. říjen, svátek má František,
je Mezinárodní den zvířat.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Úžasná ředitelka! Paní Jitka Šedivá z 5. MŠ Dobříš se loučí…

přidáno: 01. 07. 2022

Svůj profesní život strávila paní ředitelka Jitka Šedivá mezi dětmi v mateřské škole v Dobříši. Do školky nastoupila jako paní učitelka po mateřské dovolené a poté zůstala v 5. MŠ Dobříš i jako ředitelka. Ve školce na Větrníku tak strávila celých 43 let, z toho 31 jako ředitelka školy.

Za tu dobu vychovala několik generací dětí, zažila několik vedení města, nejrůznější změny systémů ve školství i v politice a jako paní učitelka i ředitelka poznala tisíce dětí z Dobříše i okolí. Dnes se pomalu s touto funkcí, ale také se svou školkou, kolegyněmi a dětmi loučí…

Proč odcházíte z pozice ředitelky 5. MŠ Dobříš?

Jsem vděčná za to, že jsem mohla v životě dělat to, co mě bavilo, naplňovalo a co jsem měla ráda. Moje práce mě stále baví, i když už přesluhuji sedm let. Odcházím do důchodu z vlastního rozhodnutí, které jsem udělala již dříve. Až můj nejmladší vnuk půjde do školy, já odejdu do důchodu.

Co pro Vás bylo za dobu ředitelování nejtěžší?

Když se mám ohlédnout na to, co na mém ředitelování bylo nejtěžší, pak by to byla doba kolem výstavby nového pavilónu MŠ.

Na co za tu dlouholetou pracovní éru ve školce vzpomínáte nejraději?

No přece na děti! Mám radost, když se dětem ve školce líbí, chodí k nám rády a máme pozitivní ohlasy od rodičů, všem tímto děkuji za přízeň, kterou projevovaly mateřské škole.

Školkou mi prošlo několik generací, ráda na všechny vzpomínám. Nové paní ředitelce přeji hodně úspěchů a samozřejmě jsem připravená poskytnout potřebné rady, pokud je bude potřebovat.

Závěrečné slovo paní ředitelky Jitky Šedivé…

Na závěr bych chtěla zdůraznit, jak moc si vážím práce všech mých zaměstnanců jak pedagogických, tak provozních a chtěla bych jim opravdu moc poděkovat za to, co pro děti dělají.

Děkuji, že jsem mohla tak dlouho pracovat v přátelské atmosféře, která má velký vliv na chod celé mateřské školy.

A na co se těším? Mám šest vnoučat, takže nějaký čas budu trávit s nimi a jinak se těším na vše, co přijde.

V Dobříši paní ředitelce za její dlouholetou a obětavou práci pro školku děkují nejrůznějšími způsoby děti, jejich rodiče, ale i prarodiče a veřejně samozřejmě přidalo své velké poděkování také samotné vedení města.

Místostarostka Dobříše Dagmar Mášová k rozloučení s paní ředitelkou řekla: „Jitka Šedivá nastoupila do 5. MŠ jako učitelka v září 1981. Od 1. 1. 1991 byla jmenována jako ředitelka a éra jejího ředitelování končí po dlouhých 31 letech. Za tu dobu prošlo „její“ školkou mnoho Dobříšáků. V letošním roce byla u zápisu na 5. MŠ třetí generace z jedné rodiny, to o něčem vypovídá. Já bych se zde ráda rozepsala o osobní zkušenosti, kterou naše rodina se školkou má, ale to se nehodí, vzpomínám na besídky, odjezd na školku v přírodě, děkuji za skvělý přístup a atmosféru ve školce, vše šlo jak po másle. Prostředí a atmosféra ve školce byla vždy laskavá a milá věřím, že to není pouze můj dojem. Milá Jitko, za vše obrovský dík, užívej si ve zdraví a radosti svá vnoučata, cestuj a měj se krásně.“

5. MŠ Dobříš se před prázdninami ještě doslova rozzářila barvami pro radost všech a samozřejmě i své milované paní ředitelky

Budovu školky vyzdobily portréty odcházejících předškoláků a prostor zahrady školky zaplnila originální krabicová výzdoba.

Stejně jako v jiných školkách, tak také v 5. MŠ Dobříš se nejstarší děti loučily se svou milovanou školkou... Na rozloučenou si všechny holky i kluci zkusili namalovat vlastní autoportrét, kterými se pak vyzdobila okna po celé budově školky a které doplnil symbolický nápis AHOJ ŠKOLKO!

Děti ze všech tříd školky si pak pohrály s barvami a vyzdobily obyčejné papírové krabice svými obrázky, na kterých mohli nejen rodiče, ale i kolemjdoucí vidět krásná sluníčka, domečky, kytičky, ale i autíčka nebo zvířátka... prostě všechno co děti mají rády přenesly na povrch krabic a zcela tak změnily jejich vzhled. Velkou radost tím udělaly nejen mnoha lidem, ale v první řadě právě odcházející paní ředitelce Jitce Šedivé.

autor článku: Denisa Havlíčková