Dnes je pondělí 16. květen, svátek má Přemysl,
je Evropský den Slunce.

www.hfad.cz/

Prosincové zprávy z Lidické a plány školy do roku 2022

přidáno: 21. 12. 2021

Kalendářní rok se blíží ke svému konci a také žáci a učitelé ze ZŠ Lidická se chystají na Vánoce. Jak si užili Mikuláše a předvánoční čas a jaké mají na škole plány pro příští rok prozrazuje paní ředitelka Mgr. Eva Burešová.

Poslední měsíc kalendářního roku 2021 je pro téměř všechny lidi a jejich pracovní aktivity měsícem „bilančním“, pro děti školou povinné a pedagogy pak měsícem radostným, plným chaosu kolem vánočních svátků, a časem očekávání. Naše škola (i přes povinnost testování, karantén, suplování atd.) si báječně užila mikulášskou družinu, o kterou se tradičně postaral 9. ročník, děti pekly, zdobily třídy a školu, bruslily.

Díky pedagogickému sboru, zřizovateli a chápavým rodičům, kterým takto děkuji za spolupráci, jsme společnými silami zvládli vše, co před nás podivná „covidová doba“ nečekaně staví.

Jaké jsou plány školy do roku 2022?

Věřím, že společné plány na rekonstrukci střechy, zateplení budovy, nový topný a odpadový systém a mnohé další revitalizace naší staré školní budovy budou s rokem 2022 nabývat na reálných obrysech, protože poslední dva roky (pro školství náročné, distanční) ukázaly, jak moc je základní škola pro děti s poruchami učení a dalšími handicapy potřebná. Žáků přibývá a s tímto faktem je potřeba i do budoucna počítat…

Víte, že speciální školství na Dobříši oslaví v roce 2022 osmdesát let svého trvání? Pokud se vše podaří podle plánu, ráda vás do prostor školy v Lidické pozvu v červnu, kdy si toto výročí připomeneme, a tak se obracím již teď, v lednu, na bývalé žáky a učitele, kteří by ke vzpomínkám mohli přispět dobovými fotografiemi, školními dokumenty a jinými materiály – určitě nás navštivte nebo jinak kontaktujte.

Hodně zdraví, radosti a trpělivosti v životě osobním i pracovním a díky za vaši přízeň!

autor článku: Mgr. Eva Burešová - ředitelka ZŠ Lidická