Dnes je pondělí 8. březen, svátek má Gabriela,
je Mezinárodní den žen.

www.amelie-zs.cz/

POMÁHEJ POHYBEM! Můžeš tak pro Trnku získat až 100 000 Kč

přidáno: 22. 01. 2021

ZŠ Trnka byla zařazena do projektu Pomáhej pohybem, který organizuje Nadace ČEZ a může nyní získat až 100 000 Kč na vybudování bezbariérové rampy. Zapojit se a pomoci nasbírat cenné body, může každý z nás. Stačí si zapnout mobilní aplikaci při venkovní pohybové aktivitě!

ZŠ Trnka byla už v loňském roce na základě žádosti zařazena do programu Pomáhej pohybem Nadace ČEZ. Od pondělí 18. ledna 2021 je tak spuštěn v EPP - Pomáhej pohybem projekt Bezbariérová rampa pro ZŠ TRNKA, díky čemuž může škola získat na výsavbu bezbariérové rampy značnou finanční podporu.

Pomozme Trnce pohybem

Aby škola získala od Nadace ČEZ až 100 000 Kč (výše darované částky bude vypočtena podle počtu nasbíraných bodů, nejvyšší možná částka je oněch 100 000 Kč.) musí nasbírat celkem 181 000 bodů. 

Body lze sbírat zapnutím aplikace při chůzi, běhu, jízdě na kole či jakékoliv další venkovní pohybové aktivitě. Pro vaši představu - za tříkilometrový běh se připočte přibližně 40 bodů.

Pokud rádi (a často) běháte, jezdíte na kole nebo chodíte na vycházky, můžete s pomocí aplikace "EPP – Pomáhej pohybem" sbírat body za uběhnuté, najeté či nachozené kilometry a věnovat je právě projketu Trnky. Někteří z vás už možná tuto aplikaci mají nainstalovanou ve svém mobilním telefonu delší dobu. Pokud ano a šetřili jste cenné body, je právě teď ideální čas věnovat je projektu školy. 

Pro nasbírání potřebného počtu bodů máme ode dne spuštění projektu 1 měsíc

Aktuální počet bodů potřebných k dosažení cíle najdete v tomto odkazu: https://pomahejpohybem.cz/#projects (18. ledna potřeba přes 58 000 bodů)

Aplikaci naleznete v těchto odkazech:

  • App Store:  zde 
  • Google Play: zde

"Body lze sbírat zapnutím aplikace při chůzi, běhu, běžkování, jízdě na kole či jakékoliv další venkovní pohybové aktivitě. Ze zkušeností z posledních měsíců víme, že aplikace v různých telefonech funguje velmi odlišně. Proto bych ráda motivovala ke sběru bodů hlavně ty z vás, kterým se body načítají a zdá se vám, že aplikace funguje správně. Děkuji moc všem, kdo se připojíte k pomoci TRNCE pohybem. Věřte, že každý bod se počítá. Budu vám vděčná za sdílení těchto informací vašim přátelům či známým," uvádí za Trnkový květ, se srdečným pozdravem a přáním poklidných lednových dnů Dagmar Červenková. 

 

NÁŠ TIP: Motivujte tímto způsobem k pohybu i své děti

Pomoc Trnce ve sbírání potřebných bodů je ideální příležitostí, jak motivovat k pohybu děti. Zapojte je a sbírejte potřebné body společně a pro dobrou věc!

autor článku: redakce DA (zdroj: www.zstrnkadobris.cz)