Dnes je pondělí 8. březen, svátek má Gabriela,
je Mezinárodní den žen.

www.amelie-zs.cz/

Online výuka informatiky a hodiny tělocviku na 2. ZŠ Dobříš

přidáno: 09. 02. 2021

Děti, učitelé, ale ani rodiče to nemají v téhle online době jednoduché. Nejeden příspěvek na sociálních sítích k tomuto tématu již rozvířil řadu dlouhých diskuzí. Učitelé z 2. ZŠ Dobříš se ale stále snaží s dětmi pracovat co nejaktivněji.

Situace ve školství není jednoduchá. Žáci jsou demotivovaní, učitelé vytížení na své maximum a rodiče unavení. Dlouhotrvající stav nouzového stavu postupně dopadá na všechny. Pedagogický sbor z 2. ZŠ Dobříš se však stále snaží děti motivovat a vymýšlet jim co možná nejzábavnější a nejzajímavější program distanční výuky. Příkladem jsou tentokrát například zprávy z výuky informatiky a tělesné výchovy.   

Programování v Minecraftu

Žáci osmého ročníku se v průběhu online hodin předmětu informatiky začali věnovat programování.

„Programování v hodinách informatiky není nic nového, již dříve se žáci zapojili do projektů v programování. Zajímavé v našich nových hodinách je využití výukové aplikace herní formou pomocí programu Minecraft Education. Žáci objevují systémy programování ve hře Minecraft, která je pro většinu z nich hodně známá a oblíbená. Pracují od jednodušších úkolů po složité úkoly v podobě naprogramování pomocných robotů, kteří vytvářejí nejrůznější úkoly,“ uvádí učitel Michal Ciboch.

Online hodiny tělesné výchovy a spolupráce s Asociací školních sportovních klubů ČR

„Do nového roku jsme z pohledu vyučování tělesné výchovy vstoupili s řadou novinek. Nejpodstatnější z nich je realizování dobrovolných on-line pohybových hodin pro žáky na 1. stupni. V rámci těchto lekcí žáci provádějí cvičení zaměřená na rozvoj kondice, obratnosti, koordinace, ovládání míče a flexibilitu. Vzhledem k projevení velkého zájmu budeme nabídku hodin dále rozšiřovat,“ upřesňuje k distanční výuce tělesné výchovy za 2. ZŠ Dobříš Vojtěch Paul.

2. ZŠ Dobříš je již několik let také zapojena do projektu od AŠSK ČR – Sportuj ve škole. Přestože lekce momentálně neprobíhají, spolupráce nadále pokračuje. Učitelé zapojeni do projektu mají možnost čerpat z metodické databáze cvičení při tvorbě on-line hodin a také obdrželi materiální zajištění v podobě sportovního oblečení s logy sponzorů projektu.

autor článku: 2. ZŠ Dobříš