Dnes je čtvrtek 29. červenec, svátek má Marta.

www.hfad.cz/52-rocnik-program/

Online výuka na 2. ZŠ Dobříš a PROJEKT BEZPEČNÝ INTERNET

přidáno: 19. 10. 2020

Také dobříšské základní školy přešly na online výuku. Prostřední internetu však přináší (zvláště pro děti) mnoho nebezpečí. Vedení 2. ZŠ Dobříš tak pozvalo již v říjnu pro své žáky odborníka na kybernetickou bezpečnost.

Žáci na naší škole mají k dispozici školní aplikaci Microsoft Office, která jim nabízí všechny základní i rozšiřující aplikace Word, Excel, Powerpoint a aplikaci pro online výuku Teams. Postupně se žáci i učitelé v této aplikaci zdokonalují a probíhají online hodiny.

Žádi 2. ZŠ Dobříš a BEZPEČNÝ INTERNET

Ve dnech 5. a 7. října 2020 jsme na naší základní škole měli odborníka na kybernetickou bezpečnost, Ing. Ondřeje Saláka, který je konzultantem firmy Next Generation Security Solutions, s. r. o. Žáci osmých a devátých tříd se tak dozvěděli, jak posílit svou bezpečnost na sociálních sítích nebo jak si správně nastavit heslo. Získali také řadu doporučení, jakým chybám se vyhnout a jak se chovat, aby se nestali obětí kyberšikany či sexuálních predátorů. Přednáška byla proložena i příklady z praxe a osobitým humorem, který žákům odlehčil suchá fakta.

V rámci programu Středočeského kraje jsme se také zapojili do projektu BEZPEČNÝ INTERNET a žáci především osmých ročníků mohou soutěžit o věcné ceny ve vědomostním kvízu o bezpečném pohybu na internetu a vzdělávat se v e-learningových kurzech.

autor článku: Mgr. Michal Ciboch