Dnes je úterý 27. říjen, svátek mají Šarlota a Zoe.

Náš region

Nový školní pavilon v Dobříši je hotový. Slavnostně ho otevřou až s dětmi

přidáno: 09. 04. 2020

Na začátku loňského roku byla v Dobříši zahájena výstavba nového školního pavilonu u 2. ZŠ Dobříš společně s přístavbou na rozšíření varny školní jídelny. Nyní je hotovo, ale…

Práce na výstavbě nové budovy a přístavby hospodářského pavilonu u 2. ZŠ Dobříš jsou dokončené.

Smlouva o dílo na stavební práce celého projektu byla podepsána 15. ledna 2019, následně 21. ledna 2019 došlo k předání staveniště a začlo se s výstavbou. Jeden z největších investičních projektů města Dobříš za poslední dobu byl realizován společně s dalšími obcemi ORP Dobříš, za účelem zajištění povinné školní docházky. Celý projekt byl zhotovitelem dokončen a předán už na konci února tohoto roku. 2. března 2020 vydal stavební úřad kolaudační souhlas k užívání hotového díla a vše tak bylo připraveno k otevření a okamžitému užívání.

Jelikož je nový pavilon umístěn v přední části školního areálu, můžete si ho v tuto chvíli prohlédnou alespoň z venku. (foto: redakce DA)

Slavnostní otevření se symbolickým přestřihnutím pásky mělo proběhnout podle původního plánu už 20. března 2020, avšak z důvodu uzavření škol je nyní posunuto na neurčito.

Celou stavbu realizovala společnost VISTORIA CZ, a.s. podle časového plánu a dle informací bylo vše provedeno ve vysoké kvalitě.

Kapacita školy i jídelny je nyní navýšena pro další stovky žáků

Díky realizaci tohoto projektu došlo k navýšení kapacity školní jídelny z původních 800 vydaných obědů na 1 200. Současně byla varna vybavena nejmodernější technologií.

V nově zrekonstruované jídelně děti jedly už od 31. října 2019. (foto: Mgr. Tomáš Vokurka, Dis.)

Podél atletického stadionu byl pak vystavěn nový pavilon se čtyřmi třídami pro celkem 120 žáků. Celková kapacita školy se tak zvýšila na 920 žáků. Podle prognóz vývoje počtu žáků by tak měla být uspokojena poptávka po školním vzdělávání na území města Dobříše.

Kdy děti zaplní zbrusu nové třídy se zatím neví. (foto: www.mestodobris.cz)

Financování projektu

Projekt dosáhl celkových nákladů ve výši 77 157 802 Kč. Dotace z Ministerstva financí ČR činila 51 896 000 Kč včetně DPH. Příspěvky obcí byly ve výši 12 148 100 Kč.

Vedení města a projektový manažer odboru místního rozvoje Ing. Markéta Samcová děkují všem, kteří se na realizaci projektu podíleli.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)