Dnes je neděle 17. leden, svátek má Drahoslav.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

Nový školní pavilon 2. ZŠ Dobříš byl slavnostně otevřen teprve včera

přidáno: 01. 09. 2020

Město Dobříš mohlo na úplném konci letních prázdnin konečně slavnostně otevřít nový školní pavilon 2. ZŠ Dobříš. Jak vypadají nové třídy?

Nový pavilon a jídelna 2. ZŠ Dobříš jsou oficiálně otevřeny

Slavnostní otevření nového školního pavilonu 2. ZŠ Dobříš proběhlo v pondělí 31. srpna 2020. Tato stavba trvala celých 13 měsíců a byla dokončena již v únoru letošního roku, ale vzhledem k jarnímu nouzovému stavu mohlo její slavností otevření proběhnout až nyní, tedy den před samotným zahájením nového školního roku.

Výstavba nového pavilonu a rekonstrukce varny s jídelnou vyšla celkem na 77 mil. Kč. V rámci tohoto projektu vznikly 4 nové třídy s celkovou kapacitou 120 žáků a navýšila se kapacita vydaných obědů z původních 900 až na 1 200 jídel. Jídelnu tak nově budou využívat také žáci ZŠ Trnka a studenti dobříšského gymnázia.

Na tento projekt byla poskytnuta dotace ve výši 51 896 000,00 Kč z programu Ministerstva financí „Podpora rozvoje a obnovy materiálně technické základny regionálních škol v okolí velkých měst“. Zbývající část hradilo město Dobříš spolu s ostatními obcemi regionu, jejichž žáci školu navštěvují. Konkrétně se jednalo o obce: Stará Huť, Nová Ves pod Pleší, Rosovice, Mokrovraty, Obořiště, Voznice, Svaté Pole, Rybníky, Drevníky a Drhovy.

Slavnostního otevření se vedle zástupců města Dobříš a starostů okolních obcí zúčastnili také zástupci zhotovitele ze společnosti VISTORIA.

Starosta města Dobříš Pavel Svoboda poděkoval všem, kteří se na stavbě podíleli a popřál žákům i učitelům, aby se jim v nových třídách líbilo.

Paní ředitelka Pallagyová závěrem dodala: Za celý učitelský sbor se na žáky těšíme a doufáme, že tento školní rok budou moci žáci absolvovat ve třídách.“

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)