Dnes je úterý 29. listopad, svátek má Zina,
je Mezinárodní den solidarity s lidem Palestiny.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Noc vědců v laboratořích biologie na Gymnáziu Karla Čapka Dobříš

přidáno: 14. 10. 2021

V pátek 24. září se na odborných pracovištích po celé republice uskutečnila tradiční Noc vědců. Laboratoř biologie dobříšského gymnázia se k této akci symbolicky a neformálně také připojila.

V 17:00 hod. se tak otevřely dveře učebny pro účastníky z řad našich studentů, absolventů i návštěvníků z jiných středních škol.

Díky vstřícnosti Rady rodičů GYMKČ disponujeme novou laboratorní technikou, která ovšem díky covidové době a dlouhodobé distanční výuce zatím nedostala mnoho příležitostí k využití. Podstatnou součástí večera tak bylo mikroskopické praktikum, kdy se účastníci mohli přesvědčit o tom, že ve zdánlivě obyčejných objektech kolem nás lze mnohokrát nalézt netušené půvaby.

Součástí večera byla také izolace látek z rostlinného materiálu, konkrétně jednoduché metody získání kofeinu a DNA. Posledním bodem programu bylo poodhalení stavby některých živočišných orgánů.

Ke spokojenosti návštěvníků jistě přispěla skutečnost, že všechny uvedené laboratorní činnosti se vydařily. Nelze ovšem opomenout i společenskou stránku večera, setkání s našimi absolventy, kteří se tak mohli podělit i o své zkušenosti z vysokoškolského studia, bylo velmi milé.

Noc vědců na gymnáziu v Dobříši tak lze hodnotit jistě kladně, soudě i podle pozitivní vazby od letošních účastníků se již nyní můžeme těšit na ročník příští.

autor článku: PhDr. Jan Veverka - GYMKČ Dobříš