Dnes je úterý 29. listopad, svátek má Zina,
je Mezinárodní den solidarity s lidem Palestiny.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Na 2. ZŠ Dobříš sportují se stoprocentním nasazením!

přidáno: 21. 06. 2022

Učitelé i žáci z 2. ZŠ Dobříš zvládli za poslední měsíc neuvěřitelné množství sportovních akcí a na závodech a soutěžích posbírali cenné kovy do svých sbírek.

Krajské kolo závodů v orientačním běhu (18. května 2022)

Za naší školu nastoupili na závod tři závodníci v nejstarší kategorii D9 a H9 (9. ročník). Přemek Žížka, Ondřej Hošek a Eva Jandová, velkou radost nám udělalo dosažení nejrychlejšího času Přemka ve své kategorii, ovšem po kontrole všech stanovišť bylo zjištěno, že jedna kontrola se nepodařila Přemkovi správně "zandat" a bohužel byl diskvalifikován. Ondra se umístil na 7. místě z 15 závodníků a Eva minula jednu kontrolu úplně a také došlo k diskvalifikaci naší závodnice. Reprezentantům děkujeme za výkony a snad příště nám závody vyjdou lépe.

Krajské kolo atletických závodů Pohár rozhlasu (25. května 2022 v Kolíně)

Přestože počasí nepřálo vytváření osobních rekordů, popasovali se s deštěm všichni závodníci a závodnice výtečně. Chlapci podali velmi vyrovnané výkony, které jim nakonec vynesly konečné 7.místo ve Středočeském kraji. Děvčata opanovala disciplínu skok vysoký a nejlepší výsledek si připsala také ve skoku dalekém. Celkové týmové soutěžení jim zajistilo 10. místo v celém kraji.

Florbalový koutek na Dobříšských májových slavnostech (24. května 2022)

O hráče a zájemce florbalu nebyla na májových slavnostech nouze. Florbalové hřiště 2.ZŠ Dobříš a oddílu florbalu dobříšského Sokola, bylo postaveno za sokolovnou. Od začátku jsme na hrací ploše měli tolik zájemců, že jsme museli postavit ještě jedno hřiště na florbal a herní dovednosti. Všem děkujeme za návštěvu a skvělé zážitky!

Sportovní kurz windsurfingu Chorvatsko (27. května - 5. června 2022)

Tento ojedinělý zážitkový kurz plný sportovních dovedností byl opět po dvou letech covidové přestávky obnoven. Naši žáci se v přímořských podmínkách a na začátečnickém windsurfingovém materiálu učili jízdu od břehu a zpět, obrat po větru, „halsu“, proti větru, „réčko“, dále jízdu na paddleboardu, sea kajaku, kajaku na divokou řeku, individuální výuku eskymáku na kajaku – 1. polovinu zvládli bezpečně všichni, kteří eskymáka vyzkoušeli, a nechyběly pravidelné ranní výběhy s rozcvičkou, rozcvička na paddleboardu a večerní nohejbalové turnaje. Aloha v příštím školním roce!

Atletické závody – Štafetový pohár (14. června 2022 v Příbrami)

Na štafetových závodech v Příbrami se naši mladí atleti účastnili týmového štafetového závodu s doplňkovými disciplínami. 4 x 1. místo!

  • 1. závod štafet 5. tříd osmi závodníků a závodnic na 100 m (1. místo)
  • 2. závod štafet 3. tříd osmi závodníků a závodnic na 100 m (1. místo)
  • 3. závod štafet smíšených 3. a 5. tříd osmi závodníků a závodnic na 200 m (1. místo)

Doplňkové disciplíny:

  • Hod medicimbalem – 1. místo, 199 cm, Bumba Nikolas

Nejbližší sportovní akce naší školy

Vícedenní výlet vysokohorské turistiky Slovensko: Velká Fatra, olympijský běh, závody atletické všestrannosti pro žáky 1. stupně a v září už připravujeme sportovní kurzy v Českých Budějovicích pro 6. ročník a pro 5. ročník na Nové Živohošti.

autor článku: Michal Ciboch (redakčně upraveno)