Dnes je středa 21. duben, svátek má Alexandra.

bobcat.jobs.cz/vyroba/#volna-mista

Jak bude Středočeský kraj postupovat v případě odvodů za studenty?

přidáno: 14. 01. 2021

U odvodů za studenty se Středočeský kraj řídí platnou legislativou a metodickými pokyny.

Středočeský kraj odvádí za studenty, kteří vykonávají pracovní povinnost v zařízeních sociálních a zdravotnických služeb, daň z přijmu a odvody na sociální a zdravotní pojištění na základě metodických pokynů Ministerstva práce a sociálních věcí (č. 1027 ze dne 13. 10. 2020) a Generálního finančního ředitelství (ze dne 24. 5. 2020). Odměnu tedy studenti dostávají za vykonanou práci každý měsíc po provedení zákonných srážek. Nemají již žádné další povinnosti spojené s povinnými odvody.

Ministerstvo financí vydalo prohlášení na téma odpuštění daňové povinnosti: „Ministerstvo financí tímto způsobem reaguje na nesprávný postup některých krajů, které tyto peněžní náhrady administrují.”

Středočeský kraj čeká na metodiku Generálního finančního ředitelství

Středočeský kraj postupoval přesně podle metodických pokynů. V případě, že daň bude prominuta, její vrácení bude probíhat v souladu s metodikou Generálního finančního ředitelství, na kterou nyní čekáme. "Všem studentům velmi děkujeme za jejich práci ve zdravotnických a sociální zařízeních a je nám opravdu líto, že tato jejich odměna nebyla osvobozena od všech srážek od samého počátku," uvedla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN).

autor článku: redakce DA (zdroj: www.kr-stredocesky.cz)