Dnes je středa 5. srpen, svátek má Oldřiška,
je Světový den boje za zákaz jaderných zbraní.

Náš region

Informace a foto k otevření školní jídelny 2. ZŠ Dobříš

přidáno: 31. 10. 2019

Nově zrekonstruovaná jídelna na 2. ZŠ Dobříš se otvírá!

Dne 15. října 2019 proběhlo místní šetření v hospodářském pavilonu 2. ZŠ Dobříš. Konkrétně se jednalo o prohlídku varny a jídelny. Vzhledem k tomu, že proběhlo úspěšně, bylo dne 16. října 2019 vydáno rozhodnutí o předčasném užívání. Nově zrekonstruovaná jídelna bude pro žáky školy otevřena dne 31. října 2019. Na uvítanou se bude podávat řízek s brambory.

Projekt novostavby školního pavilonu a rozšíření kapacity jídelny a varny s přístavbou hospodářského pavilonu byl zahájen v únoru 2018. Celková investice vložená do školního zařízení byla 40,1 mil. Kč, z toho 14,06 mil. Kč město Dobříš a dotace Ministerstva financí ve výši 26,04 mil. Kč. Stavbu realizovala společnost Vistoria CZ, a.s. a technický dozor investora zajišťovala Publikon Bohemia s.r.o.

Do varny byly instalovány nejmodernější gastrotechnologie - konvektomaty, elektrický 4 plotýnkový sporák, výrobníky chlazených nápojů, mrazící boxy, atd. Výrazným prvkem je i nový sběrný pás pro odkládání špinavého nádobí a dále pásový mycí stroj včetně tepelného čerpadla a sušící zóny.

FOTO nově zrekonstruované jídelny

Fotografie dodal 2. místostarosta Mgr. Tomáš Vokurka, Dis.

autor článku: Ing. Markéta Samcová - referent odboru místního rozvoje