Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

FOTO: Předvánoční čas na ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35

přidáno: 21. 12. 2022

Předvánoční období na dobříšské „Starce“ si její žáci užili v opravdu adventní atmosféře. Podívejte se společně s námi, jaké bylo letošní Vánoční cinkání, jak se němčináři měli na výletě v Drážďanech, kolik dárků letos škola připravila pro projekt Krabice od bot, jak si žáci 6. a 7. tříd užili vánoční prahu nebo jak opadl školní vánoční šachový turnaj.

Vánoční cinkání

V pátek 2. prosince bylo u nás ve škole odpoledne Vánoční cinkání. Přišly jsme na něj s kamarádkou a hned začalo sněžit. Bylo to venku v areálu školy. Učitelé byli hodní. Bylo tam asi 8 - 10 stánků. Byla hodně velká zima. Ale bylo to tam krásné a také tam zase bylo mnoho lidí. Ve stáncích byly palačinky, párky v rohlíku, ředitelské uši, svíčky, svícínky… Po chvíli byly střechy stánků celé bílé. Odešla jsem s krásným pocitem.

Eva Čiháková, 5.C

Vánoční výlet do Drážďan

Dne 13. prosince jsme se vydali s němčináři z osmých a devátých ročníků na adventní výlet do Drážďan. Při cestě tam jsme navštívili zasněžený Popelčin zámek v Moritzburgu, který byl v mrazivém slunečném počasí opravdu pohádkový. Žáci měli při prohlídce zámku mimo jiné možnost vyzkoušet si některé kostýmy z natáčení nebo třeba Popelčin střevíček, který zůstal na schodišti. V Drážďanech následovala prohlídka historických památek města a výlet jsme zakončili návštěvou malebných vánočních trhů Striezelmarkt, kde jsme mohli „nasát“ opravdovou vánoční atmosféru.

Nicola Kadlecová

Krabice od bot

Letos jsme se jako každý rok zúčastnili sbírky Krabice od bot. O co vlastně jde? Krabice od bot je největší sbírka vánočních dárků v ČR pro děti, které to potřebují a nemají svého vlastního ježíška. Dne 30. listopadu proběhl svoz dárků, aby mohly dále putovat k dětem a udělat jim krásné Vánoce. Napočítali jsme nádherných 153 dárků. Děkujeme všem, kteří se zapojili.

Senátoři

Vánoční Praha

V pátek 16. prosince žáci sedmých tříd a část žáků 6.A navštívili muzeum Karlova mostu v Praze. Po příjezdu do Prahy jsme se vydali pěšky přes okouzlující zasněženou Kampu až ke Karlovu mostu. Dále nás čekala prohlídka muzea a plavba po zimní Vltavě. Stejně okouzlující bylo Staroměstské náměstí, kde jsme se podívali na vánoční stromeček a vánoční trhy.

Vánoční šachový turnaj

Dne 20. prosince 2022 se na naší škole uskutečnil “Vánoční šachový turnaj”. Tento 1. ročník se opravdu povedl a účast byla bohatá. Celkem 31 dětí z 2. až 9. tříd si potrápily mozkové buňky při několika šachových partiích, přičemž byly rozdělené do čtyř kategorií. 
Za nejmladší zvítězil Samuel Ferencey ze 3.A, 2. místo obsadil Jáchym Kujan ze 3.A a na 3. místě se umístil Filip Tetu ze 3.A. Ve druhé kategorii 4. a 5. tříd se o první místo dělili Jáchym Dušánek a  Jason Sýkora, oba z 5.A. Na 3. místě se pak umístila jediná dívka turnaje Monika Matějů z 5.B. Ve třetí kategorii 6.+ 7. tříd se na 1. místě umístil Antonín Panuška ze 6.B, na 2. místě Tobias Mohammed ze 7.A a na 3. místě Filip Jedlička ze 6.B. Ve čtvrté kategorii 8.+9. tříd se na 1. místě umístil Viktor Kašpar z 9.A, na 2. místě Ondřej Schneider z 9.A a na 3. místě Václav Ulrych z 8.A. Všem děkujeme za účast a vítězům gratulujeme. Budeme se těšit na příští ročník.Zuzana Kočí, Matěj Velebil

 

 

 

 

 

 

autor článku: redakce DA (zdroj: www.zs