Dnes je úterý 25. únor, svátek má Liliana.

Náš region

Při akci "Do lesa s lesníkem" děti les opravdu poznají a víc pochopí

přidáno: 07. 10. 2019

Děti ze škol v okolí Dobříše se zásluhou Nadace dřevo pro život, města Dobříš, společnosti Lesy Colloredo-Mansfeld a Vodohospodářské společnosti Dobříš dostaly ve čtvrtek 3. října do lesa. V okolí altánu na Králově stolici se pořádala již tradiční akce s názvem „Do lesa s lesníkem.“ Lesní pedagogové jim ukázali, co a proč se v lese dělá a že není určitě jednoduché se o lesní porosty správně starat.

Zeptali jsme se zástupce vlastníka lesů, ředitele společnosti Lesy Colloredo-Mansfeld, Ing. Michala Pernici, proč pomáhá tuto akci organizovat:

„Podporovat takovéto akce považuji za nutnost. Děti do přírody chodí čím dál tím méně a touto formou jim můžeme ukázat, jak je příroda kolem nás krásná a kolik práce je nutné vynaložit, abychom vypěstovali takové krásné lesy, jaké v České republice zatím máme. Chceme ukázat dětem, že péče o les je odborná a zodpovědná práce nás lesníků a nespočívá jen v produkci dřeva, ale také v péči o les, zvěř a dalších funkcích, které les nám všem poskytuje.“

Ing. Alena Harmanová, vedoucí odboru výstavby a životního prostředí Městského úřadu Dobříš k tomu dodává:

„Jsem velice ráda, že můžeme pomoci dětem porozumět zákonitostem přírody a vztahu člověka ke stromům, k lesu, k vodě. To co děti pochopí při této akci, je učitelé ve třídách těžko naučí. Vážím si krásné spolupráce s Nadací dřevo pro život a doufám, že bude pokračovat i v dalších letech.“

Tato akce se koná v Dobříši již šestý rok, tentokrát prý dokonce dvakrát, a děti vždy odcházejí z lesa plné dojmů, zážitků, cestou si vypráví o sázení stromků, měření vzdáleností, kácení stromů i zvěři v lese. Letos si odnesly i krásné dárky - občerstvení po nabytém dopoledni od města Dobříš a hmyzí domeček, který si vlastnoručně, s pomocí jednatele Vodohospodářské společnosti Dobříš, vyrobili. Tyto domečky pomáhají udržet přírodu i v blízkosti lidských obydlí.

Všechny fotografie z akce naleznete na webu města Dobříše nebo na facebookovém profilu Dobříšska aktuálně

Děkujeme za spokojené děti organizátorům akce.

autor článku: Denisa Havlíčková a pořadatelé akce