Dnes je úterý 4. říjen, svátek má František,
je Mezinárodní den zvířat.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Děti ze třídy Terezy Kompánkové zvládly mezinárodní zkoušky z angličtiny

přidáno: 02. 07. 2022

Celkem deset dětí ze třídy Terezy Kompánkové, která vede na Dobříši a v Příbrami kurzy angličtiny metodou Helen Doron, zvládlo v květnu složit uznávanou mezinárodní zkoušku z anglického jazyka. Děti za své skvělé výkony dostaly ocenění, které převzaly v salónku zámecké restaurace z rukou své učitelky a místostarostky města Dagmar Mášové.

Tereza Kompánková vede kurzy angličtiny metodou Helen Doron v Dobříši již od roku 2013. Za tu dobu ji kurzy prošlo několik stovek dětí, které se v závislosti na věku naučily základy tohoto jazyka, plynule mluvit nebo si dokonce angličtinu osvojily po všech jejích stránkách. Fakt, že Tereza Kompánková je skvělou učitelkou angličtiny a metoda Helen Doron výborným způsobem, jak děti angličtinu naučit opravdu kvalitně, nyní potvrdily samotné děti, které složily náročné mezinárodní Cambridge YLE zkoušky - Starters, Movers a Flyers.

Certifikát Cambridge English Exams získalo z dobříšského střediska Helen Doron celkem deset dětí

Děti z dobříšského střediska Helen Doron, které se zde učí angličtinu několik let, dostaly letos poprvé možnost své jazykové znalosti otestovat pomocí mezinárodně uznávaných zkoušek Cambridge English Exams.

Pro děti i jejich rodiče připravila Tereza Kompánková malý slavnostní ceremoniál, při kterém byly dětem předány certifikáty a květiny. Certifikáty, které mají mezinárodní platnost, předala dětem jejich paní učitelka spolu s paní místostarostkou města Dobříše Dagmar Mášovou, která jim k jejich získání také srdečně poblahopřála. Děti ocenila samozřejmě také jejich paní učitelka. „Jsem na děti velmi hrdá a vážím si jejich odvahy. Po náročném covidovém období a částečné online výuky se nebály a opravdu se nám na zkoušky povedlo připravit, i když ze začátku to braly jako srandu. Mnoho dětí je s námi od začátku založení pobočky, a tak je neuvěřitelné pozorovat, jak šikovné jsou a berou angličtinu jako nezbytnou součást dnešního života. Pár z řad statečných, se také letos připravovalo na zkoušky na gymnázium, a tak mi nezbývá než sklonit pochvalu. Věřím v metodu Helen Doron, výuku formou hry, zážitku a pozitivní motivace. Velmi ráda bych také poděkovala rodičům za důvěru a podporu, bez které bychom zde nebyli,“ řekla Tereza Kompánková při slavnostním předávání certifikátů.

Metoda výuky angličtiny s Helen Doron

Metoda Helen Doron učí angličtinu děti od nejútlejšího věku až po dospělost.

Hodiny jsou připravené na míru věku i různým odlišným stylům, jsou plné hudby, her a zábavných aktivit. Díky tomu děti vstřebávají angličtinu tak snadno a přirozeně, jako kdyby se znovu učily svůj mateřský jazyk. Z hodin si odnáší i důležité hodnoty, ze kterých budou čerpat celý život.

Tereza Kompánková začínala s výukou angličtiny u nás na Dobříš. Dnes vede se svými dalšími lektory centrum i v Mníšku pod Brdy a v Příbrami.

„Metodu Helen Doron jsem objevila v roce 2013, kdy jsem také spolu s manželem založila první pobočku v Dobříši. Má osobní představa byla založit malou pobočku maximálně pro 30 dětí. Po pár letech jsme ale vytvořili oficiální centrum Helen Doron. Nejvíce mě těší, že kdybych postavila většinu rodičů vedle sebe, budou se všichni znát. V posledních letech fungujeme na doporučení, a to je pro mě a mé lektorky největší zadostiučinění. V Dobříši máme pobočku v dětské herně klubu Puntík, který nejenom mě, ale i rodičům dává možnost příjemného posezení a občerstvení, mezitím co jsou děti u nás v kurzech," říká Tereza Kompánková a dodává: "V roce 2019 jsem převzala centrum v Mnišku pod Brdy a loni jsme velmi úspěšně obnovili Helen Doron centrum v Příbrami. Momentálně máme šest lektorek, které jsou více než fantastické a já si jejich práce nesmírně vážím. Naše hodiny navštěvuje dohromady 220 dětí a minimálně jednou tolik rodičů, kterým tímto děkuji. Věříme v obrovský potenciál našich dětí, které jsou schopné se učit již od batolecího věku, kdy opravdu fungují jako malé houbičky, které dychtí po všem novém.“

autor článku: redakce DA