Dnes je neděle 12. červenec, svátek má Bořek.

Náš region

Žáci z dobříšské 2. základní školy začali nový školní rok sportovně!

přidáno: 21. 09. 2017

Nový školní rok teprve začal, ale i tak se už některé třídy z dobříšské základní školy vydaly na celý týden sportovat. Žáci z „nové školy“ nesportovali jen v tělocvičně, ale vyzkoušeli si i venkovní a vodní sporty.

2. základní škola v Dobříši se snaží vést děti ke sportovním aktivitám, jak jen to jde. Kromě pravidelné tělesné výuky a sportovních kroužků se už za první měsíc školy někteří žáci vydali na týdenní sportovní kurzy.

"Dobří(š) v pohybu“ na 2. ZŠ Dobříš

Druhým rokem se naše škola aktivně podílí na projektu města Dobříše, který seznamuje veřejnost se sportovními oddíly a jejich aktivitami po celý rok. V neděli 10. září se v tělocvičně 2. ZŠ Dobříš představila Sportovní akademie, která propojuje školu se sportovními oddíly florbalu, atletiky a basketbalu při TJ Sokol Dobříš. Škola spolupracuje s trenéry jednotlivých oddílů a nabízí rozšíření tréninkových jednotek formou sportovních kroužků. Další ze sportovních projektů, do kterých se 2. ZŠ zapojuje již druhým rokem, je projekt Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pod názvem Hodina pohybu navíc. Projekt je směřován pro 1., 2. a 3. třídu a je zaměřen na rozšíření pohybových aktivit u dětí a seznámení se základními pravidly sportovních her fotbalu, volejbalu, basketbalu, ragby, házené, bruslení a rozvoje pohybové všestrannosti.

Sportovní kurz pro 6. ročník České Budějovice

Sportovní třída šestého ročníku opět vyrazila do Českých Budějovic. Náplň sportovního kurzu byla pestrá a novinkou bylo využití vodáckého areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném. Šestinásobná mistryně vodního slalomu na kajaku, po které je areál pojmenován, je Dobříšským dobře známá, neboť zde působila řadu let. Naši žáci si zde vyzkoušeli vodní slalom na proudící vodě v raftu a nově se rozvíjející paddle surfing. Další sportovní aktivity, které si žáci vyzkoušeli jsou: discgolf, softball, frisbee a orientační běh. Na sportovní kurz jsme cestovali vlakem a součástí bylo také samotné poznávání Českých Budějovic.

Sportovní kurz pro 5. ročník Nová Živohošť

Žáci pátého ročníku sportovní třídy se účastnili Živohošťské olympiády. Smíšené týmy děvčat a chlapců se utkali v těchto disciplínách: softball, frisbee, střelba ze vzduchové pistole, orientační běh a závody pramic. Hlavní myšlenku olympiády fair play a týmového ducha zvládli všichni sportovci. Nehledě na pořadí týmů v samotné olympiádě si z kurzu všichni odvezli mnoho zážitků a zkušeností.

autor článku: Kamila Paulová a vedení 2. ZŠ Dobříš