Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

2. ZŠ Dobříš: Předškoláci, přijďte za námi

přidáno: 16. 02. 2023

Přijďte si s dětmi vyzkoušet, jaké to je na základní škole. 2. ZŠ Dobříš tuto možnost nabízí v rámci několika akcí...

Na 2. ZŠ Dobříš připravujeme každoročně před zápisem dětí do prvních tříd akce pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče. Děti tak mají možnost seznámit se se školním prostředím, vyzkoušet si některé činnosti. Na podzim tak děti tvořily ve výtvarné dílně, v lednu pracovaly s keramickou hlínou a vyráběly si panáčky a panenky. V únoru si mohly děti společně s našimi prvňáčky vesele zazpívat.

Kdo se k nám ještě nepřidal, v březnu nás čekají ještě dvě společná setkání?

16. března 2023 v 16:00 hodin proběhne Hravé učení

  • Děti si vyzkouší grafomotorická cvičení, pohrají si s písmenky a číslicemi a budou pracovat s interaktivní tabulí.

27. března 2023 od 16:00 hodin se uskuteční Sportovní odpoledne

  • Děti, které k nám přijdou, si zahrají různé pohybové a míčové hry, zacvičí si a zasoutěží v naší tělocvičně. Pro rodiče předškoláků je v tomto čase připravena beseda se speciálním pedagogem z pedagogicko-psychologické poradny.

Těšíme se na vás při dalších setkáních a zveme všechny budoucí školáky a jejich rodiče i na den otevřených dveří v úterý 21. března 2023 od 10:00 do 16:00 hodin.

A jestli se ještě rozmýšlíte a nevíte, zda jít v září do školy, v následujícím školním roce 2023/24, tj. od 1. září 2023 nabízíme předškolákům přípravnou třídu.

Do přípravné třídy mohou nastoupit předškoláci, kterým potvrdí tuto docházku PPP nebo SPC. Kapacita přípravné třídy je minimálně 10 a maximálně 15 dětí. V tuto chvíli již přijímáme předběžné přihlášky.

autor článku: Mgr. Jana Kvídová