Dnes je úterý 21. září, svátek má Matouš,
je Mezinárodní den míru.

www.hfad.cz/

Proč děti z 2. MŠ Dobříš zpívaly českou hymnu v centru Prahy?

přidáno: 17. 06. 2021

Jaro ve 2. mateřské škole Dobříš prožily děti ve znamení vzdělávacího programu s názvem: Hrajeme si, zpíváme, až se mámy dočkáme. Všechny vzdělávací hry, písničky a mnoho dalších aktivit se dětem dařilo plnit do posledního písmenka. Dokonce si užily i spoustu zábavy. Více už prozrazují samotné paní učitelky...

Evropský projekt Šablony II., kterého jsme již druhým rokem součástí, nám umožnil v teplejší části jara zorganizovat dvě krásné akce.

První se uskutečnila v rámci Mezinárodního dne dětí na zahradě školy

Bylo to setkání s paní hajnou Stanislavou Šejblovou a její lesní pedagogikou. Děti si na čtyřech stanovištích vyzkoušely hledat stopy zvířat, dozvěděly se mnoho informací o lovu zvěře, vyrobily si myslivecký kloubouček a učily se rozeznávat hlasy lesních zvířat.

Součástí zážitkové lesní pedagogiky byla ukázka práce sokolníka a loveckých psů. Velkým překvapením pro lesníky i děti bylo přímé pozorování veverky, která i přes velký ruch naší zahradu často navštěvuje. Pro všechny to byl mimořádně krásný a poučný zážitek.

K dalším velkým zážitkům patřila návštěva Prahy

S profesionální průvodkyní paní Šárkou jsme objevovali krásy našeho hlavního města. Na Královské cestě jsme děti učili vnímat krásu a zajímavosti historie i architektury. Průvodkyně poutavou formou vyprávěla příběhy starého města v kontextu s místem, ve kterém jsme se zrovna nacházeli.

Do historie jsme vstoupili u Obecního domu Prašnou bránou. U Stavovského divadla jsme si zazpívali českou hymnu, což upoutalo i kolemjdoucí, kteří nám na závěr zatleskali. Zastavili jsme se také u sochy Franze Kafky nebo u židovské synygogy, kde děti uchvátila pověst o Golemovi. Pražský orloj se nám předvedl doslova v celé své kráse a na Karlově mostě děti pečlivě zkoumaly, zda neuvidí vajíčka, která byla podle pověsti při stavbě mostu použita. Počasí nám přálo a celý výlet byl zakončený společným zpíváním lidových písní v parku na Kampě, kde jsme zamávali panu Werichovi a důkladně prozkoumali tři bronzová miminka od Davida Černého.

autor článku: kolektiv 2. mateřské školy Dobříš