Dnes je středa 15. červenec, svátek má Jindřich.

Náš region

2. Základní škola vstoupila do nového školního roku sportovně

přidáno: 25. 10. 2018

V letošním školním roce se 2. Základní škola Dobříš opět jako v minulých letech zapojila do několika sportovních projektů a začátkem školního roku stihly děti s učiteli hned několik sportovních akcí. Na jaké akce se děti vydaly a jaké úspěchy už mohou ve škole slavit?

Jedním ze školních projektů je Atletika pro děti, kdy je cílem děti naučit herní formou základy jednotlivých atletických disciplín (hod, skok, běh – sprint, vytrvalost). Další projekt je od Asociace školních sportovních klubů, Sportuj ve škole. Děti zapojené do tohoto projektu poznají základy míčových her (fotbal, basketbal, házená, volejbal, rugby, ale i lední hokej – bruslení). V naší škole tuto možnost mají žáci 2. a 3. ročníků, kteří navštěvují školní družinu.

Třídní sportovní kurzy

V září, téměř ihned po začátku školního roku, se tradičně vypravily sportovní třídy 5. a 6. ročníků na adaptačně-sportovní kurzy. Pátý ročník zavítal do areálu na Nové Živohošti. Žáci si během týdne vyzkoušeli řadu netradičních aktivit – orientační běh, střelba ze vzduchové pušky, softball, frisbee, vodní aktivity – windsurfing a paddlebording a také poznali nové spolužáky, se kterými výborně spolupracovali. Šestá třída vyrazila do Českých Budějovic, kde si děti vyzkoušely nejen orientační běh, turnaj ve frisbee a softballu, základy raftingu a paddleboardingu na divoké vodě, ale také discgolf a řadu teambuildingových her. Oba kurzy se náramně povedly, počasí přálo a žáci si tak všechny aktivity užili na 100 %.

Sportovní aktivity školní sportovní ligy

První sportovní akcí byl přespolní běh, který se konal v areálu Nového rybníka v Příbrami. Naše škola obsadila konečné 4. místo v konkurenci základních škol příbramského okresu. Dalším sportem, který se v lize objevil, byl minifotbal. Kluci reprezentující naši školu hladce prošli okrskovým kolem a v okresním turnaji obsadili krásné 3. místo!

Florbal, v kterém žáci odehráli již dva turnaje, nezůstává v dosažených výsledcích příliš pozadu. Smíšené družstvo kluků a holek ze 4. a 5. tříd odsadilo po hezkých výkonech konečné 3. místo v Poháru hejtmana Středočeského kraje. Naše škola je také zapojena do projektu od Českého Florbalu – Čeps Cup. Dívky již odehrály svůj turnaj a v konkurenci škol z okresu Rakovník, Kladno, Beroun a Příbram obsadily také krásné 3. místo!

Všem hráčům, kteří školu reprezentovali gratulujeme a doufáme, že stejně úspěšná budou i nadcházející sportovní klání. Podrobnou fotogalerii z jednotlivých akcí naleznete na následujícím odkazu.

autor článku: 2. ZŠ Dobříš